NEPLP anulē Doždj apraides atļauju saistībā ar draudiem valsts drošībai

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēmusi anulēt apraides atļauju patlaban Latvijā strādājošajai Krievijas neatkarīgajai TV programmai Doždj Дождь/TV Rain.

NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš informēja, ka lēmums par apraides licences anulēšanu pieņemts saistībā ar draudiem valsts drošībai un sabiedriskajai kārtībai.

Lēmums pieņemts, vērtējot pārkāpumu kopumu, kas pieļauti pēdējā laikā: valsts valodas celiņa nenodrošināšana pārraidēm, Krimas attēlošana kartē kā daļa no Krievijas teritorijas, Krievijas armijas saukšana par «mūsu armiju», iespējama atbalsta paušana Krievijas armijai. Tāpat vērtēta no Valsts drošības dienesta saņemtā informācija, kuras saturu Āboliņš neatklāja.

«Vērtējot likumpārkāpumu kopumu, NEPLP pārliecināta, ka TV Rain vadība neizprot un neapzinās pārkāpumu būtiskumu un nopietnību, tāpēc viņi nevar darboties Latvijas teritorijā,» sacīja NEPLP vadītājs.

Lēmums stāsies spēkā naktī uz ceturtdienu, 8.decembri, kad TV Rain jāpārtrauc raidīšana Latvijas teritorijā.

Ņemot vērā, ka TV Rain raida ne vien televīzijā, bet arī platformā Youtube, NEPLP lūgs uzlikt ģeobloku TV Rain kanālam šajā platformā, lai saturs nebūtu pieejams Latvijā. «Krievijā viņi var brīvi raidīt internetā, par ko bijis izskanējis uztraukums,» papildināja Āboliņš.

«Šis lēmums liecina, ka Latvija ir tiesiska un demokrātiska, medijiem atvērta valsts, jo Latvija ielaida valstī lielu skaitu ar Krieviju saistītu mediju, kas var te brīvi darboties. Tikai TV Rain, kas pārkāpa likumu un neievēroja likumu, tika sodīts,» piebilda Āboliņš.

NEPLP lēmumu iespējams pārsūdzēt.

TV Rain bija pārsūdzējis NEPLP lēmumu par soda piemērošanu saistībā ar valsts valodas skaņu celiņa nenodrošināšanu.

Kā ziņots, NEPLP šodien, 6.decembrī, bija sanākusi uz sēdi, lai vērtētu situāciju saistībā ar TV programmu Doždj.

NEPLP bija ir ierosinājusi administratīvā pārkāpuma lietu pret TV programmu Doždj, kas raida ar Latvijas licenci, par aicinājumu palīdzēt Krievijas armijai.

Lieta ierosināta pēc 1.decembrī raidījumā Zģes i seičas (Здесь и сейчас/Te un tagad) izskanējušā aicinājuma sniegt informāciju par mobilizēto Krievijas armijas karavīru dienestu frontē. Raidījuma vadītājs izteica cerību, ka telekanālam izdevies vairākiem karavīriem palīdzēt, piemēram, ar «ekipējumu vai elementārām ērtībām frontē».

Iepriekš Āboliņš norādīja, ka tas ir Latvijas drošības jautājums, kas tiks risināts likumā noteiktajā kārtībā.

Šis var kļūt par trešo būtisko Doždj pārkāpumu pēdējo mēnešu laikā. Par trīs būtisku pārkāpumu izdarīšanu NEPLP ir tiesīga anulēt kanāla apraides atļauju.

Žurnāliste Jekaterina Kotrikadze piektdien, 2.decembrī,  raidījumā Zģes i seičas pavēstīja, ka Doždj nolēmis pārtraukt sadarbību ar Alekseju Korosteļevu, kurš ceturtdien vadīja raidījumu un izteicās par atbalsta sniegšanu Krievijas armijai.

NEPLP piemēroja Doždj 10 000 eiro sodu par okupētās Krimas iezīmēšanu Krievijas sastāvā un Krievijas armijas nosaukšanu par mūsu armiju. Šis gadījums bija otrais būtiskais pārkāpums pēdējo mēnešu laikā.

BNN jau iepriekš vēstīja, ka neatkarīgais televīzijas kanāls Doždj darbību uz laiku pārtrauca marta sākumā pēc tam, kad Krievijas Valsts dome pieņēma likumu par «viltus ziņām». Līdz ar kanāla darbības apturēšanu tā galvenais redaktors un vairāki citi redakcijas darbinieki pameta Krieviju.

Doždj 18.jūlijā pakāpeniski atsāka darbu, strādājot tostarp no studijas Rīgā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas