Neste Latvija DUS samazinās elektroenerģijas patēriņu; aicina arī sabiedrību taupīt

Saistībā ar augstajām elektroenerģijas cenām un kopējo mērķi samazināt elektroenerģijas patēriņu, degvielas tirgotājs Latvijā Neste Latvija ievieš elektroenerģijas taupīšanas pasākumus visā degvielas uzpildes staciju (DUS) tīklā Latvijā, informē uzņēmuma sabiedrisko attiecību vadītāja Ilze Pērkone.

Neste DUS kopumā uz pusi tiks samazināts digitālo cenu ekrānu spilgtums, pielāgojot to diennakts tumšajam un gaišajam laikam, kā arī nakts stundās digitālie ekrāni neattēlos reklāmas video, samazinot noslogoto LED diožu apjomu, kopumā nodrošinot vismaz 5% elektrības ietaupījumu, informē uzņēmums

Tāpat šobrīd visā Neste DUS tīklā uzstādīts LED apgaismojums, kas darbojas uz sensoriem un paspilgtinās tikai tad, kad stacijā iebrauc automašīna.

Neste Latvija aicina arī katru iedzīvotāju pārdomāt savus paradumus un ar dažiem vienkāršiem risinājumiem panākt vismaz 5% elektroenerģijas samazinājumu savā mājsaimniecībā. Uzņēmums iesaka pēc iespējas vairāk izmantot dabisko apgaismojumu, piemēram, novietojot darba vai mācību galdu pret logu, kā arī izmantot apgaismojumu, tikai tur un kad nepieciešams.

Tāpat uzņēmums aicina izvēlieties ekonomiskās spuldzes – neskatoties uz to, ka tās maksā vairāk, elektroenerģijas ietaupījums ir līdz pat 80%, kā arī mazgāt veļu mērenā temperatūrā, norādot, ka ekonomiskākā veļa mazgāšana ir 30–40 grādu temperatūrā.

Iegādājoties jaunas elektroierīces, pēc iespējas izvēlieties tās, kas marķētas ar Eiropas Savienības izstrādāto A marķējumu, jo tās garantēs ekonomiskāku elektroenerģijas patēriņu.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas