Nodoto depozīta iepakojumu skaits pārsniedzis 200 miljonus

Kopš šā gada 1.februāra Latvijas depozīta sistēmā nodoti vairāk nekā 211 miljoni iepakojuma vienību – aptuveni 112 iepakojumi uz katru mūsu valsts iedzīvotāju, ziņo sistēmu apsaimniekojošā SIA Depozīta Iepakojuma Operators (DIO).

Savukārt tirgū deviņu mēnešu laikā (februārī–novembrī) laisti 336 miljoni depozīta iepakojumu. Tāpēc, tuvojoties gada izskaņai, DIO aicina iedzīvotājus šogad iegādātos iepakojumus atgriezt depozīta sistēmā vēl decembra laikā, lai jaunā gada sākumā izvairītos no rindām depozīta punktos.

«Ņemot vērā, ka šīs ir depozīta sistēmas pirmais darbības gads, uzskatu, ka saniegtie rādītāji ir adekvāti. Šobrīd sistēmā tiek atgriezti vairāk nekā 80% iepakojuma – piemēram, oktobrī tika nodots vairāk kā 86% no tirgū laistā iepakojuma. Vienlaikus jāatceras, ka būtiska daļa no tirgū laistā iepakojuma sistēmā atgriezīsies vēlāk, jo šobrīd tas atrodas gan tirgotāju noliktavās un veikalu plauktos, gan mājās pie pircējiem,» stāsta DIO valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Depozīta sistēmas pirmo deviņu mēnešu darbības laikā 47% no tirgū laisto iepakojuma veido plastmasas jeb PET pudeles, 27% – skārdenes. Atkārtoti uzpildāmās (AU) stikla pudeles sastāda 19%, savukārt 7% no tirgū laistiem iepakojumiem ir vienreiz lietojamās stikla pudeles. Kopš februāra pārstrādei nodotas vairāk nekā 2900 tonnas PET iepakojuma, 3300 tonnas stikla un 850 tonnas alumīnija, savukārt dzērienu ražotājiem atkārtotai uzpildei atgriezti 39 miljoni pudeļu.

Aktīvākie depozīta sistēmas lietotāji ir Vidzemē un Kurzemē.

Lielākais nodoto iepakojumu apjoms reģistrēts Rīgā un Pierīgā – 48% no visiem Latvijas depozīta sistēmā nodotajiem iepakojumiem. Zemākais nodoto iepakojumu skaits ir Latgalē (10%) un Zemgalē (12%). Vidzemē un Kurzemē dzīvojošie sistēmā atgriezuši 15% no visiem depozīta iepakojumiem. Taču, salīdzinot nodoto iepakojumu apjomu ar reģiona iedzīvotāju skaitu, tas iezīmē jaunas līderpozīcijas: uz katru iedzīvotāju nodotas attiecīgi 174 un 135 iepakojuma vienības.

Gadījumā, ja nesaplacinātu iepakojumu ar Latvijas depozīta zīmi nevar nodot taromātā, tiek lūgts sūtīt depozīta punkta adresi, veikala nosaukumu, nodošanas laiku un iepakojuma fotogrāfiju – ar labi nolasāmu svītrkodu un depozīta zīmi – uz e-pastu jautajumi@dio.lv vai tālruņa numuru +371 20224214 lietotnē Whatsapp. Taču, ja taromātam nepieciešama iztukšošana vai apkope, DIO lūdz vērsties pie konkrētā veikala darbiniekiem.

Lasiet arī: Līdz oktobrim pārstrādātas jau 2 700 tonnas PET depozītiepakojuma

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas