Par bronzu FIBA Pasaules kausa izcīņā Latvijas 3×3 basketbolisti varēs saņemt naudas balvu līdz kopumā 30 736 eiro

Latvijas 3×3 basketbola izlases spēlētāji Nauris Miezis, Kārlis Lasmanis, Agnis Čavars un Francis Lācis par izcīnīto trešo vietu FIBA Pasaules kausa izcīņā katrs var pretendēt uz naudas balvu līdz 7684 eiro pirms nodokļu nomaksas, informē Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Šī summa ir aprēķināta saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru. Sportistu treneri un apkalpojošais personāls kopā var pretendēt uz naudas balvu līdz 3842 eiro apmērā, bet Latvijas Basketbola savienības (LBS) – uz naudas balvu līdz 35 572 eiro, paredzētu 3×3 basketbola attīstībai.

LBS ir jāiesniedz IZM iesniegums par naudas balvu piešķiršanu, kas šā gada nogalē kopā ar citu federāciju pieteikumiem tiks virzīti izvērtēšanai Latvijas Nacionālajā sporta padomē. Tās priekšlikumi par naudas balvu piešķiršanu tiks iesniegti izskatīšanai valdībai, kas noteiks precīzus naudas balvu apmērus pēc padomes ieteikuma.

Jau ziņots, ka Latvija 4.jūnijā Vīnē Pasaules kausā 3×3 basketbolā izcīnīja bronzu, izšķirošajā mačā ar 22:12 pārliecinoši uzvarot Brazīliju un nodrošinot vietu 2024.gada Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijā.

Miezis arī tika iekļauts Pasaules kausa simboliskajā izlasē.

Latvijas vīriešu izlase jūnija vidū piedalīsies Eiropas spēļu turnīrā Krakovā, bet septembra sākumā – Eiropas čempionātā Jeruzalemē. Savu līdz šim labāko rezultātu Latvija sasniedza 2019.gadā, kad Amsterdamā izcīnīja sudraba medaļas. [Taču atcerēsimies, ka mūsu 3×3 basketbolistu trofeju skaitā ir arī Tokijas olimpiādes zelta medaļas! – BNN.]

Lasiet arī: Latvijas 3×3 basketbolisti Pasaules kausā izcīna bronzu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas