Nogalinātās septiņgadīgās Justīnes tēvam un pamātei piemēro apcietinājumu

Rēzeknes tiesa aizdomās par septiņgadīgās Justīnes nonāvēšanu trešdien, 21. jūnijā, nolēmusi paturēt apcietinājumā abas šajā lietā otrdien, 20. jūnijā, aizturētās personas – meitenes tēvu Vladimiru Reinikovu un viņas pamāti, ziņo Latvijas Televīzija (LTV).

Rēzeknes tiesā Latvijas Radio noskaidroja, ka abas aizturētās personas tiesas sēdē neatzina savu vainu Justīnes slepkavībā.

Jau ziņots, ka kopš šī gada 5.maija, kad tika saņemta informācija par Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta Rogovkas ciemā bezvēsts pazudušo septiņgadīgo Justīni Reinikovu, Valsts policija (VP)  nekavējoties uzsāka plašus meklēšanas pasākumus.

Pusotra mēneša laikā VP Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirkņa, Kriminālpolicijas biroja un Kārtības policijas biroja, kā arī VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes struktūrvienību amatpersonas veica dažādus meklēšanas pasākumus, vairākkārtīgi īstenojot arī plašus masveida meklēšanas pasākumus, mērķtiecīgi apsekojot dažādas teritorijas un objektus, tostarp arī ūdenstilpes.

Masveida meklēšanas pasākumos tika piesaistīti arī kolēģi no Valsts robežsardzes, Zemessardzes, organizācijām Bezvēsts.lv un K9-Sos Cilvēku meklēšana, kā arī atsaucās liels brīvprātīgo skaits – meklēšana veikta gan ar cilvēkresursu, gan tehniskajiem līdzekļiem.

Sākotnēji kā meitenes pazušanas versija tika izskatīta iespēja, ka viņa pati pametusi mājas pagalmu un devusies prom nezināmā virzienā.

Vienlaikus jau kopš pirmajām pazušanas dienām, likumsargi strādāja ar vairākām versijām, tostarp, ka pret meitenīti, iespējams, veikts noziedzīgs nodarījums. Policija sāka kriminālprocesu, veicot mērķtiecīgu un rūpīgu darbu, šķetinot ļoti sarežģītu meitenes pazušanas lietu.

Veicot operatīvās un izmeklēšanas darbības, Valsts policijas Latgales reģiona Kriminālpolicijas biroja amatpersonas pēc pusotra mēneša darba 20.jūnija naktī aizdomās par iespējamu noziedzīgu nodarījumu pret meiteni aizturēja divas personas.

Savukārt meitenes ķermenis ar acīmredzamiem miesas bojājumiem atrasts aprakts pamestā mājas pagrabā,

meža vidū vairākus desmitus kilometru no meitenes dzīvesvietas.

Vp sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 117. panta par slepkavību pastiprinošos apstākļos. Par šādu noziegumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Šobrīd nogalinātās tēvs un pamāte atrodas īslaicīgās aizturēšanas vietā un tuvākajās dienās tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu.

Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās, ir nozīmētas ekspertīzes. Ņemot vērā, ka izmeklēšana ir aktīvā fāzē, šobrīd no plašākiem komentāriem VP atturas.

Savukārt Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks LTV un TV3 klāstīja, ka,

visticamāk, Justīnes slepkavība notikusi alkohola reibumā.

To, kāpēc Justīni noslepkavoja, policija vēl nav gatava atklāt, bet viena no neoficiālām versijām esot, ka vecāku starpā bijis strīds par bērna pabalstu – meitenes bioloģiskā māte gribējusi meitenīti ņemt pie sevis uz ārvalstīm, kur pabalsts būtu lielāks, bet tēvs neesot ļāvis. Policija šo versiju nekomentē.

Ruks nekomentēja, vai tēvs un pamāte sadarbojas ar policiju un liecina.

“Ir veikta liecību pārbaude uz vietas. Ar vienu no personām. Kur mirstīgās atliekas tika atraktas,” sacīja Ruks, “izmeklēšanā esam guvuši pierādījumus, ka mērķtiecīgi slēpts bērna līķītis. Aprakts. Noklāts ar dēļiem. Vieta – pamesta graustu māja. Nomaļa, kur nav neviena cilvēka. Un nav nekādas redzamas saistības ar šo slēpēju.”

Gan tēvam, gan pamātei norīkota tiesu psihiatriskā ekspertīze.

Lasiet arī:Pazudusī meitenīte atrasta mirusi; aizturētas divas personas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas