Par!/Progresīvie :JV piedāvājums izveidot komisiju, lai izmeklētu pārkāpumus ir mēģinājums piesegt 7 miljonu eiro izsaimniekošanu

Par/Progresīvie (PP) Rīgas domes (RD) frakcijas ieskatā, Jaunās Vienotības (JV) RD frakcijas priekšlikums izveidot komisiju, lai izmeklētu Satiksmes departamenta pārkāpumus ir mēģinājums piesegt 7 miljonu eiro izsaimniekošanu RD Satiksmes departamentā, pauduši frakcijas pārstāvji. 

Iepriekš jau vēstīts, ceturtdien, 29.jūnijā turpināsies trešdien pārtrauktā domes sēde, kurā lems par JV priekšlikumu izveidot atsevišķu komisiju disciplinārlietas izmeklēšanā. 

“Gaidāmais politiskais lēmums – disciplinārlietas izmeklēšanas noslēdzošajā fāzē atcelt Rīgas izpilddirektoru no Satiksmes departamentā konstatēto pārkāpumu izmeklēšanas – ir RD klaja iejaukšanās disciplinārlietas kvalitatīvā un tiesiskā izmeklēšanā,” teikts Par/Progresīvo paziņojumā medijiem. 

PP norāda, ka RD Satiksmes departamentā ir noslēgusies dienesta pārbaude un tajā konstatēti vairāki būtiski pārkāpumi par kopējo summu vismaz 7 miljoni eiro.

Pamatojoties uz atklātajiem pārkāpumiem, pašlaik norit un jau noslēdzošajā fāzē ir disciplinārlietas izmeklēšana, kuru iniciējis Rīgas pašvaldības izpilddirektors.

Izmeklēšanai jānoslēdzas 15. jūlijā, un kā uzraugs tiks piesaistīta Sabiedrība par atklātību – Delna. 

PP ieskatā, gaidāmais RD lēmumus par jaunas disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas izveidi ir klaja politiska iejaukšanās disciplinārlietas izmeklēšanā. 

Tāpat PP uzsver, ka jauna  disciplinārlietas izmeklēšanas komisija faktiski nozīmē, ka politiķi vēlas sabotēt esošo izmeklēšanu, iejaukties izpildvaras kompetencē un novilcināt procesu.

“Likums paredz, ka izmeklēšana jānoslēdz ne vēlāk kā 30 dienu laikā no tās uzsākšanas – tātad līdz 15. jūlijam. Jāuzsver, ka izmeklēšanas komisijai nebūs pieredzes disciplinārlietu izmeklēšanā,” spriež PP. 

 PP Rīgas domes frakcijas ieskatā, objektīvu iemeslu dēļ izmeklēšanas kvalitāte var ciest, jo 11 dienas nav pietiekami ilgs laiks, lai jaunā komisija spētu pilnvērtīgi iedziļināties visos lietas materiālos un sagatavot secinājumus. 

“Šajā disciplinārlietas izmeklēšanas fāzē jaunas komisijas veidošana ir vērtējama kā politisks farss. Vienīgais iespējamais secinājums ir šāds: gaidāmais balsojums par līdzšinējo pārkāpuma izmeklētāju atcelšanu ir saistīts ar vēlmi nepieļaut Satiksmes departamentā atklāto pārkāpumu pilnvērtīgu izmeklēšanu, lai pārkāpēji nesaņemtu atbilstīgus disciplinārsodus,” uzsvērts Par/Progresīvo paziņojumā. 

BNN iepriekš jau rakstīja, ka 16.jūnijā ar Rīgas pilsētas izpilddirektora Jāņa Langes rīkojumu uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku no amata atstādināti Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods un Satiksmes infrastruktūras pārvaldes priekšnieks Andrejs Urtāns.

Amatpersonas atstādinātas pēc trauksmes cēlēja ziņojuma saņemšanas un tam sekojošas dienesta pārbaudes. Pārbaudes laikā esot konstatēti būtiski pārkāpumi, kas liecina par prettiesisku un nesaimniecisku rīcību departamenta veiktajos ielu asfalta seguma atjaunošanas darbos.

Lasiet arī: Staķis pārtrauc RD sēdi; lēmums par komisijas izveidi pārkāpumu izmeklēšanai netiek pieņemts

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas