Par seksuālo uzmākšanos apsūdzētais Lietuvas Expo 2020 paviljona vadītājs attaisnots

Lietuvas Vides ministrijas izveidotā parlamentārā izmeklēšanas komisija attaisnojusi par neētisku rīcību un seksuālo uzmākšanos apsūdzēto Expo 2020 Dubai Lietuvas paviljona vadītāju, vēsta sabiedriskais medijs LRT.

Seši Expo 2020 Dubai Lietuvas paviljona darbinieki šī gada martā vērsās pie varas iestādēm ar lūgumu izvērtēt un uz laiku atstādināt vadītāju Mantasu Svečiulisu (Mantas Svečiulis) un ģenerālkomisāru Romasu Jankauskasu (Romas Jankauskas).

Vides ministrija izveidoja divas parlamentārās izmeklēšanas komisijas, uzdodot izmeklēt izvirzītās apsūdzības.

Viena no komisijām secināja, ka Svečiulis neizskaidroja savas privātās intereses, taču noraidīja izvirzītās apsūdzības par neētisku rīcību un seksuālo uzmākšanos.

Ar komisijas lēmumu Lietuvas sabiedrisko mediju LRT iepazīstināja Svečiulisa advokāts. Tikmēr psiholoģiskajā mobingā apsūdzētā Jankauskasa lieta vēl tiekot izskatīta.

Lietuvas Expo 2020 paviljona darbinieki apsūdzēja paviljona vadītāju arī interešu konfliktā, jo viņš esot izmantojis dienesta auto personīgajām vajadzībām, lai vadātu savu ģimeni un draugus apkārt Dubaijai. Vides ministrijas komisijas lēmumā ir rakstīts, ka izmeklēšanas rezultātā interešu konflikts nav secināts.

Saskaņā ar darbinieku sūdzību paviljona direktors «radikāli mainīja savu attieksmi» pret vienu darbinieci pēc tam, kad viņa «atteicās ļauties pieskārieniem un doties pie viņa uz dzīvokli dzert kafiju».

Vēl pavasarī gan Svečiulis, gan Jankauskas viņiem izvirzītās apsūdzības noraidīja, taču no plašākiem komentāriem atturējās.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas