Pāragri prognozēt, vai maija beigās tiks ievēlēts Valsts prezidents, uzskata ZZS politiķis

Joprojām ir grūti pateikt, vai maija pēdējā dienā Saeimai izdosies ievēlēt jaunu Valsts prezidentu, intervijā Latvijas Radio sacīja parlamenta opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas priekšsēdētājs Viktors Valainis.

Viņš atkārtoja iepriekš pausto, ka ZZS savu izšķiršanos, kā balsot Valsts prezidenta vēlēšanās, izdarīs tikai vēlēšanu dienas rītā, taču līdz tai vēl priekšā ir laika periods, kas no politikas skatupunkta esot vērtējams kā ļoti garš.

Vaicāts, pēc kādiem kritērijiem ZZS izšķirsies, kuru kandidātu atbalstīt, politiķis atbildēja, ka ļoti svarīga esot pārliecība, lai prezidents spētu izpildīt savus dotos solījumus

un baudīt sabiedrības atbalstu ne tikai pirms, bet arī pēc ievēlēšanas.

“Mēs redzam ļoti zemos pašreizējā prezidenta reitingus sabiedrībā un saprotam, ka prezidenta misijai ir tomēr vajadzīgs iedzīvotāju atbalsts, lai viņš varētu pilnvērtīgi pildīt savus pienākumus. Ja pēc visām šīm kampaņām mēs skaidri redzēsim, ka šīs kampaņas ir tāda balsu makšķerēšana, tad diez vai tāds prezidents dabūs [ZZS] atbalstu, jo viņš tūlīt pēc vēlēšanām zaudēs sabiedrības atbalstu, kas absolūti nav Latvijas interesēs,” skaidroja Valainis.

Deputāts noliedza, ka Valsts prezidenta vēlēšanas būtu jāsasaista ar iespējamām pārmaiņām valdībā, kā arī uzsvēra, ka nonākšana valdībā nav ZZS pašmērķis.

Vienlaikus viņš kritizēja pašreizējo Ministru kabinetu, nosaucot to par rīcībnespējīgu un apgalvojot, ka tādā valdībā ZZS noteikti nevēlētu iesaistīties.

Uz jautājumu, kādā valdībā tad ZZS gribētu iesaistīties, politiķis atbildēja, ka “tas nav šodienas jautājums”. Viņa ieskatā, rīcībspējīga valdība būtu “gana plaša valdība, kurā ir kaut kāds kodols, kas spēj tomēr vienoties par vajadzīgām izmaiņām un tiem lēmumiem, kuri ir izlēmīgi jāpieņem”.

Par pašreizējās valdības lielākajām kļūdām Valainis nosauca “saliktās barjeras un mūrus ap valdības sienām”, kas politiķiem ļaujot pret svarīgiem lēmumiem izturēties vieglprātīgi, vienmēr aizbildinoties, ka citādu valdību jau izveidot nevar.

Tomēr tagad koalīcijas iekšienē esot sākusies zināma panika, jo parādījušās “teorētiskas varbūtības, ka var arī savādāk”.

Kā ziņots, maija pēdējā dienā gaidāmajām Valsts prezidenta vēlēšanām Saeimā pārstāvētās partijas ir pieteikušas trīs kandidātus. ZZS apgalvo, ka vēl nav izdomājusi, vai un kuru no kandidātiem atbalstīt, un solījusi savu izšķiršanos izdarīt pēdējā brīdī – vēlēšanu dienas rītā.

Lasiet arī: Slimnīcu biedrība vēsta, ka speciālistus tajās saglabāšot “minimālā apmērā”

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas