Pašvaldības Igaunijā, lai ietaupītu naudu, samazina nebūtisku pakalpojumu apjomu

Palielinoties energorēķiniem, Igaunijas pašvaldības cenšas ietaupīt naudu, samazinot nebūtiskus pakalpojumus – viens no piemēriem ir Paides pilsēta Igaunijas centrālajā daļā, kas šoziem uz trim mēnešiem slēgs bērnudārzu peldbaseinus, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Peldēšanās nodarbības ir ierasta aktivitāte Paides pilsētā esošajos bērnudārzos, taču 5.decembrī no baseina tiks izlaists ūdens, un tas netiks uzpildīts līdz 1.martam.

«Sākumā tas ir mazliet skumji, jo mūsu mērķis bērnudārzā vienmēr ir nodrošināt vislabāko iespējamo vidi, kurā bērns var attīstīties. Tajā pat laikā cenšamies rast dažādas pieejas, lai bērniem dienas joprojām būtu jautras, daudzveidīgas, kā arī viņu garīgā un fiziskā attīstība tiktu visādi atbalstīta,» sarunā ar uzsvēra Paides bērnudārza direktore Grislija Kūsklere (Grisly Kuuskler).

Paides pilsētas mērs Kulno Kleins norādīja, ka ieekonomēšana uz bērnu pakalpojumu rēķina nekad nav laba prakse. Tajā pat laikā Kleins igauņu raidījumam Aktuaalne kaamera atzina: 

«Diemžēl cenu pieaugums, īpaši energoresursiem, pārsniedz 40 procentus. Pilsētai kaut kur ir jāizdara izvēle.»

Daži vecāki ir protestējuši pret baseina darbības apturēšanu ziemas mēnešos, taču lielākā daļa ir izrādījuši sapratni.

«Šķiet, ka bērnudārzam ir tikai divas iespējas – vai nu samazināt temperatūru grupu telpās, vai arī uz kādu laiku atteikties no peldēšanas nodarbībām. Manuprāt, otrais risinājums ir diezgan laba metode enerģijas taupīšanai,» sacīja kāda bērnudārznieka tēvs.

Raidījums Aktuaalne kaamera sarunājās arī ar vietējām amatpersonām Tūri pilsētā, kas arī atrodas Jarvas apgabalā. Tās bērnudārza peldbaseins paliks atvērts, bet tas galvenokārt iespējams izdevīgam elektroenerģijas tarifu līgumam.

Kā norāda ERR, gan Paides, gan Tūri jau ir atslēgta apkure domes telpās un skolās. Taupīgi tiek izmantots arī ielu apgaismojums.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas