Pašvaldību referendumus no 1.janvāra nodrošināt nevar, atzīst CVK

Informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmas trūkuma dēļ pašvaldību referendumus nevarēs nodrošināt no plānotā 1.janvāra, plašākā intervijā atzina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Saulīte.

Viņa uzsvēra, ka līdz šim nav bijis neviena, kas uzņemtos attīstīt nepieciešamās IT sistēmas, tāpēc par konkrētu datumu pašvaldību referendumu ieviešanai runāt nevarot. “Tas būtu negodīgi pret vēlētājiem, pret sabiedrību,” piebilda CVK vadītāja. Pēc tam, kad būs izlemts, kas būs par IT sistēmām atbildīgā iestāde, tad tālāk varēs runāt par veicamajiem darbiem, skaidroja Saulīte.

Taujāta, vai CVK, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) vai Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai

ir jāvirza grozījumi likumā, lai pašvaldību referendumu ieviešanu pārceltu vēlāk,

Saulīte norādīja, ka tas būs jādara visām iesaistītajām iestādēm kopā.

CVK vadītāja akcentēja, ka neatkarīgi no tā, vai vēlēšanu IT sistēmu turētājs būs VARAM Valsts reģionālās attīstības aģentūra, vai kāds cits, CVK nopietni sadarbosies ar attiecīgu iestādi. “IT rīkiem ir jākalpo pareizi, tā kā tas ir paredzēts, un šīm zināšanām ir jānāk no CVK,” pauda februārī amatā apstiprinātā Saulīte.

Likumā ir noteikts, ka Vietējo pašvaldību referendumu likumam būtu jāstājas spēkā 2024.gada 1.janvārī.

Lasiet arī: Saulīte: Uz CVK nedrīkst būt nekādas politiskās ietekmes

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas