Pēc Jēkabpils slepkavības trīs policistiem atklāj “discplinārpārkāpuma pazīmes”

Saistībā ar Leona Rusiņa “nodarījumiem” discplinārpārkāpuma pazīmes saskatāmas ne tikai Austrumzemgales (bijušā Jēkabpils) iecirkņa priekšnieka, bet, mazākais, vēl divu policistu darbībā.

To trešdien, 3.maija, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē atzina Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Patlaban turpinot dienesta pārbaudi, ir sākta disciplinārizmeklēšana, saskatot discplinārpārkāpuma pazīmes Austrumzemgales iecirkņa (bijušā Jēkabpils iecirkņa) priekšnieka Rolanda Bērziņa darbā. VP priekšnieks jau pagājušajā nedēļā atzina, ka Bērziņam amatu nāksies zaudēt saistībā ar Rusiņa meklēšanas pasākumiem pirms bijušās dzīvesbiedres slepkavības.

“Patlaban saskatām, ka, minimums, pret vēl divām amatpersonām tiks ierosināta discplinārlieta, kurā

vērtēs viņu profesionālo sniegumu, spēju pareizi kvalificēt nodarījumu konkrētā situācijā, spēju saskatīt likumsakarību, ko vajadzēja konstatēt.

Ja netiek lokāli galā ar esošajiem instrumentiem, tad ir jāmēģina šos jautājumus risināt augstākajā līmenī, informējot reģionālo vadību,” norādīja Ruks.

Jau ir ziņots, ka 16.aprīlī Jēkabpils novadā sava bērna un mātes acu priekšā tika nogalināta 1983.gadā dzimsi sieviete. Slepkavību pastrādāja viņas bijušais vīrs Rusiņš, kurš mēnešiem ilgi sievietei draudēja un viņu vajāja, par to regulāri tika ziņots policijai, bet sieviete pasargāta netika. Konkrētajā situācijā personai bija 19 kriminālprocesi, no kuriem 18 – par nolēmuma par aizsardzību pret vardarbību nepildīšanu.

Portāls Delfi vēsta, ka letālais uzbrukums aprīlī nebija pirmā reize, kad Rusiņš uzbruka sievietei ar nazi. Viņas radi stāstījuši, ka uzbrukums noticis arī 2022.gada 18.februārī pie iepirkšanās centra Sēlija. Rusiņš tur sievietei uzbrucis ar nazi, no kā palikušas skrambas no naža griezieniem uz sejas un rokām. Par to Rusiņam piemēroja 500 eiro sodu.

Līdzīgas problēmas radušās citai Rusiņa bijušajai dzīvesbiedrei, ko viņš arī pēc izšķiršanās sācis terorizēt. Arī šī sieviete uzsvēra, ka no tiesībsargiem gaidīto palīdzību īsti nav saņēmusi – viņa rakstījusi iesniegumus policijai, vēstules Valsts prezidentam un tiesībsargam, taču “tas neko nedeva”. Sieviete pašlaik cenšas neatklāt dzīvesvietu, jo baidās, ka “viens nepareizs solis, un viss būs pagalam” – viņa var būt nākamais upuris.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks uzdeva sākt dienesta pārbaudi, lai “pārliecinātos, ka policisti ir rīkojušies atbilstoši normatīvajam regulējumam, pietiekoši aktīvi un profesionāli”. Ruks uz šo gadījumu aicināja skatīties plašāk, proti, būtu nepieciešams veikt grozījumus likumos, kas paredzētu bargāku atbildību par gadījumiem, kad persona nepilda jau tiesas noteiktos pienākumus.

Rusiņu pēc slepkavības policijai nav līdz šim izdevies aizturēt, bet vienlaikus nav izslēgts, ka viņš izdarījis pašnāvību.

Lasiet arī: VIDEO| Levits piedāvā Krimināllikumā ieviest jaunu drošības līdzekli

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas