Pēc Lieldienām Pīlēns atklāšot, vai kandidēs uz Valsts prezidenta amatu

Uzņēmējs un Apvienotā saraksta (AS) premjera amata kandidāts pēdējās Saeimas vēlēšanās Uldis Pīlēns, kā vēsta Latvijas Avīze, pēc Lieldienām sola atklāt, vai viņš kandidēs uz Valsts prezidenta amatu.

Pīlēns politikas kuluāros jau ilgstoši tiek apspriests kā viens no galvenajiem kandidātiem uz šo posteni. Taču AS līdz šim nav publiski atklājusi, vai viņu pieteiks amatam, vienlaikus uzsverot, ka tai būšot savs kandidāts, kas nebūs tagadējais Valsts prezidents Egils Levits.

Saeimas priekšsēdētājs un viens no AS līderiem Edvards Smiltēns laikrakstam apstiprinājis, ka AS ir piedāvājis savam premjera kandidātam Pīlēnam piedalīties Valsts prezidenta vēlēšanās, taču viņš vēl neesot devis atbildi.

Pīlēns arī neesot vienīgais AS uzrunātais.

Savukārt Pīlēns sacījis, ka plāno ar paziņojumu nākt klajā pēc Lieldienām, neatklājot, vai tas būs saistīts ar piekrišanu startēt Valsts prezidenta vēlēšanās vai, gluži pretēji, atteikšanos par labu kādam citam. Plašākus komentārus Pīlēns nav vēlējies sniegt, neatbildot arī uz jautājumu, vai ir kādi nosacījumi, kas var ietekmēt viņa izvēli.

Pīlēns gan aicinājis nesaistīt Valsts prezidenta vēlēšanas ar valdības stabilitāti, no kā, Latvijas Avīzes skatījumā, izriet, ka nākamo prezidentu var ievēlēt arī ar opozīcijas balsīm un tas var arī nebūt cilvēks, par kuru vienojas koalīcija. Kandidātus valsts galvas vēlēšanām Saeimas prezidijā varēs pieteikt no 9. līdz 13.maijam.

Nesen Latvija pirmajā vietā konferencē tās līderis Ainārs Šlesers paziņoja, ka partija Valsts prezidenta vēlēšanās

varētu atbalstīt Pīlēnu, jo saskata iespējas, lai pēc tam kristu Krišjāņa Kariņa (JV) valdība.

Nacionālā apvienība (NA), kas iepriekšējās prezidenta vēlēšanās amatam virzīja Levitu, ar viņu plāno tikties aprīļa otrajā pusē domes sēdē. tad kļūšot skaidrāki NA un, iespējams, arī Levita plāni. Pašlaik balsu Levita pārvēlēšanai uz otro termiņu Saeimā pietrūkst.

Lasiet arī: Viedoklis | «Re, Levitam nav 51 balss!» Kuram tad ir?

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas