Pēc sarunām ar Siliņu NA nav problēmu turpināt strādāt kopā ar JV

Pēc sarunām ar Ministru prezidenta amatam nominēto Eviku Siliņu (JV) un citiem Jaunās vienotības (JV) pārstāvjiem Nacionālā apvienība (NA) nesaskata problēmas turpināt valdībā strādāt kopā ar JV, žurnālistiem sacīja NA politiķis, Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītājs Jānis Dombrava.

Līdzīgi norādīja arī aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (AN), kura uzsvēra, ka par vairākām NA prioritātēm, piemēram, tautas ataudzi, partijai ir kopīgs viedoklis ar JV.

Mūrniece uzsvēra, ka jāturpina darbs pie jau pašreizējā valdībā “uz galda” esošo prioritāšu īstenošanas arī drošības jomā, kur jāpaātrina austrumu robežas aprīkošana ar tehnoloģijām, kas ļautu sekot notiekošajam uz robežas.

Vienlaikus Mūrniece norāda, ka NA ir skaidri paudusi savu pozīciju un neredz partiju Progresīvie nākamajā valdībā. 

Savukārt uz jautājumu, vai NA būtu gatavi nākt uz kopīgām sarunām ar visām piecām partijām, Mūrniece norādīja, ka NA vienmēr bijuši atvērti un gatavi runāt par darāmajiem darbiem.

Viņa  arī norādīja, ka NA nenāca uz valdības paplašināšanās sarunām iepriekš, jo neredzēja tām jēgu un nepieciešamību.

Savukārt Dombrava pastāstīja, ka JV un NA tikšanās laikā abas puses iepazīstināja ar savu redzējumu par prioritārajiem darbiem.

NA tie ir strādāšana pie drošības, ekonomikas jomas un latviskās identitātes stiprināšanas – šajos jautājums partijai esot arī līdzīgs redzējums ar JV.

Kā ziņots, Siliņa piektdien, 25.augustā, uz sarunām ir aicinājusi četru politisko spēku pārstāvjus, lai mēģinātu vienoties par iespējami plašu koalīciju. Politiķi gan ir pauduši skepsi, vai par dabu vienā valdībā izdosies vienoties visām piecām sarunās iesaistītajām partijām, sekojoši ir aktuāls jautājums, kura vai kuras divas partijas paliks “aiz borta”.

Sarunas bez JV piedalās Apvienotais saraksts (AS), Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), NA un Progresīvie.

Nepastāv iespējas NA un Progresīvajiem vienoties par kopīgu darbu valdībā, līdz ar to topošajā koalīcijā varētu tikt iekļauta tikai vienai no šīm partijām.

Siliņa teikusi, ka saskata iespēju izveidot četru partiju valdību divās kombinācijās, vienā no kurām būtu pārstāvēti Progresīvie, bet citā modelī – NA. Politiķe reizē uzsvēra, ka noteikti ir iespējamas arī “citas variācijas”, lai izveidotu stabilu valdību ar vismaz 51 balsi.

Saeimā JV ir 26 deputātu vietas, ZZS – 16, bet Progresīvajiem – 10 mandāti, kas kopā iespējamās jaunās valdības tā dēvētajam kodolam dod 52 balsis jeb minimālu vairākumu.

AS ir 15 parlamentārieši un NA – 13 deputātu vietas.

Lasiet arī: “Lemberga riska” mazināšanai ZZS ar JV izrunājusi labās prakses nostiprināšanu koalīcijas līgumā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas