Pērn par kaitējumu veselībai izmaksāti vairāk nekā 1,3 miljoni eiro

Pagājušajā gadā Ārstniecības riska fonds par kaitējumu veselībai pieņēmis lēmumu izmaksāt atlīdzību kopumā vairāk nekā 1,3 miljonu eiro apmērā, norāda Veselības inspekcijā (VI).

Kopumā pērn Ārstniecības riska fondā par iespējamu kaitējumu veselībai izskatīti 172 personu iesniegumi, no kuriem 44 gadījumos ir konstatēts kaitējums. 128 iesniegumos fonds kaitējumu nav konstatējis un atlīdzības izmaksa atteikta.

Salīdzinoši 2022.gadā Ārstniecības riska fondā par iespējamu kaitējumu veselībai tika izskatīti 146 personu iesniegumi un kaitējums tika konstatēts 37 gadījumos, kad atbilstoši tika pieņemts lēmums par atlīdzības izmaksu kopumā 1,2 miljonu eiro apmērā.

VI skaidro, ka, ja ārstniecības personas ar savu darbību, vai tieši otrādi, bezdarbību, ārstniecības laikā, vai arī apstākļi ārstniecības laikā pacienta veselībai vai dzīvībai radījuši kaitējumu, pacientam atbilstoši Pacientu tiesību likumam, ir tiesības uz atlīdzību par nodarīto kaitējumu veselībai. Tāpat pacientam ir tiesības uz atlīdzību par izdevumiem, kuri radušies par tālāko nepieciešamo ārstniecību, lai novērstu ārstniecības laikā nodarītā kaitējuma sekas.

Ārstniecības riska fonds atlīdzības pieprasījuma gadījumos veic ekspertīzi, sagatavo atzinumu,

un izdod lēmumu par kaitējuma esamību vai arī kaitējuma neesamību, un atbilstoši pieņem lēmumu par atlīdzības izmaksu vai atteikumu.

2023.gadā fondā visvairāk no izskatītājiem pieprasījumiem bijuši traumatoloģijā – kopumā 34, kur kaitējums konstatēts astoņos gadījumos. Ķirurģijā izskatīti 22 atlīdzības pieprasījumi, no kuriem kaitējums konstatēts septiņos gadījumos, ginekoloģija un dzemdniecība izskatīti 22 pieprasījumi un kaitējums konstatēts septiņos gadījumos. Zobārstniecībā kopumā izskatīti 20 atlīdzības pieteikumi, bet kaitējums konstatēts trīs gadījumos, savukārt neiroloģijā un neiroķirurģijā izskatīti 18 atlīdzības pieprasījumi un kaitējums konstatēts piecos gadījumos.

Salīdzinoši, arī 2022.gadā visvairāk no izskatītājiem pieprasījumiem bijuši traumatoloģijā – kopumā 42, kur kaitējums konstatēts septiņos gadījumos. Zobārstniecībā izskatīti 19 atlīdzības pieteikumi, no kuriem kaitējums konstatēts trīs gadījumos, ķirurģijā tika izskatīti 18 pieteikumi – kaitējums tika konstatēts trīs gadījumos, ginekoloģijā un dzemdniecībā 17 pieteikumi, no kuriem kaitējums konstatēts septiņos gadījumos, bet neiroloģijā un neiroķirurģijā 12 pieteikumi, no kuriem kaitējums konstatēts septiņos gadījumos.

Lasiet arī: Apdraudētas pacientu dzīvības. Aicina steidzami atsaukties O- un B- asins grupas donorus

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas