Policisti Bauskā uziet MDMA tabletes, kokaīnu un marihuānu

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa kriminālpolicisti, sadarbojoties ar citām policijas struktūrvienībām, pilsētā aizturēja četru personu organizētu grupu, kas nodarbojās ar narkotisko un psihotropo vielu neatļautu realizāciju.

Šīs operatīvās un procesuālās darbības tika veiktas iepriekš sākta kriminālprocesa ietvaros. Aizdomās par narkotisko vielu iegādāšanos, glabāšanu un pārvadāšanu realizācijas nolūkos likumsargi aizturēja Bauskas iedzīvotājus – 1995. un 1999.gadā dzimušus vīriešus, 1997. gadā dzimušu sievieti un 2005.gadā dzimušu jaunieti.

Veicot pārbaudi, policisti atrada un kopumā izņēma vairāk nekā 300 MDMA tabletes, kokaīnu un marihuānu lielos apmēros, skaidru naudu un automašīnu BMW. Lai noteiktu precīzu izņemto narkotisko un psihotropo vielu svaru un sastāvu, ir nozīmētas tam nepieciešamās ekspertīzes. Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana, un šobrīd vienai personai ir kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, savukārt pārējām drošības līdzeklis nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Šī gada vienpadsmit mēnešos Bauskas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļā jau ir uzsākti 14 kriminālprocesi par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu realizēšanu. Šo kriminālprocesu ietvaros kopā tika aizturēta 21 persona, no kurām desmit ir Bauskas iedzīvotāji, pieci Bauskas novada iedzīvotāji, bet seši dzīvo Rīgas reģionā.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas