Pusaudžu resursu centrs uzsāk sadarbību ar bērnu un pusaudžu mentālās veselības fondu Ukrainā

Kopš Krievijas uzsāktā kara Ukrainā, Bērnu un pusaudžu resursu centrs sniedz palīdzību pusaudžiem no Ukrainas, kuri patvērumu raduši Latvijā. Pusaudžiem tiek nodrošinātas gan vienreizējas konsultācijas, gan ilgtermiņa atbalsts saistībā ar dažādām mentālās veselības grūtībām, kuras ietekmējis kara laikā piedzīvotais. Šobrīd Rīgā un reģionālajos centros palīdzību saņem 15 pusaudži no Ukrainas, bet kopumā atbalstu saņēmuši vairāk nekā 40 jaunieši, informē Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa.

Pusaudžu resursu centrs ir uzsācis oficiālu sadarbību ar Gen.Ukrainian, un turpmāk sniegs savu ieguldījumu, daloties ar zināšanām un pieredzi saistībā ar pusaudžu mentālo veselību un sabiedrībā balstītu pakalpojumu veidošanu. Ukrainas labdarības fonds Gen.Ukrainian ir organizācija, kas kopš augusta aktīvi sniedz psihoemocionālu atbalstu, organizējot gan nometnes, gan nodrošinot speciālistu konsultācijas bērniem, kuriem ir dažādas mentālās veselības grūtības un kuri ir piedzīvojuši smagus personīgus zaudējumus, tostarp, vecāku nāvi.

Gen.Ukrainian patronese ir Ukrainas pirmā lēdija Olena Zelenska, kuras viena no prioritātēm ir izveidot valsts līmeņa plānu mentālās veselības uzlabošanai gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Gen.Ukrainian šī plāna ietvaros ir atbildīga par mentālās veselības attīstības sadaļu bērniem un pusaudžiem.

Ukrainas Pirmā lēdija norāda: «Pirmā nometnes sesija pierādīja: ja psiholoģiskā palīdzība tiek sākta laikus, ir iespējams atjaunot spēju smaidīt un ticēt nākotnei bērniem, kuri pārdzīvojuši kara šausmas. Tas ir svarīgs rezultāts, un tā mēs turpinām. Priecājos, ka mums pievienojas jauni speciālisti un līdzīgi domājoši cilvēki, īpaši Latvijas Pirmā lēdija Andra Levite – viena no lielākajām Ukrainas draudzenēm pasaulē, ar kuru mēs jau īstenojam daudzus projektus. Esmu pārliecināta, ka kopā mēs atdosim bērnību ukraiņu bērniem.»

Savukārt Bērnu un pusaudžu resursu centra valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa norāda: «Tas, ko tik īsā laikā un tik grūtos apstākļos ir paveicis fonds Gen.Ukrainian, ir apbrīnas un cieņas vērts. Un esmu pagodināta kļūt par Gen.Ukrainian fonda padomes locekli, lai atbalstītu viņu darbu gan šobrīd, kara apstākļos, gan ilgtermiņā. Pirmās tikšanās ir aizvadītas, esam iezīmējuši konkrētus sadarbības virzienus, piemēram apmācības, attālinātas konsultācijas un supervīzijas, kur varam būt noderīgi. Vienlaikus redzam, ka arī mūsu speciālisti būs ieguvēji, jo varēs apgūt specifiskas, ar kara traumu saistītas zināšanas no Ukrainas kolēģiem, kas palīdzēs darbā ar Ukrainas bērniem un pusaudžiem Latvijā.»

Gen.Ukrainian sniedz palīdzību gan Ukrainā, gan veido īpašas nometnes bērniem, kuru ietvaros nodrošina sociālo rehabilitāciju. «Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, es sajutu, ka ir jāpalīdz, un sapratu, ka es nevaru iet karot un cīnīties par mūsu valsts teritorijas robežām, bet es varu cīnīties par Ukrainas bērnu personiskajām robežām. Gen.Ukrainian ir iniciatīva, lai nodrošinātu mūsu tautas nākotni caur mūsu bērniem. Pilna mēroga iebrukums nozīmē, ka vesela paaudze cīnīsies ar garīgo veselību. Gen.Ukrainian mēs atbalstām savus bērnus, lai pārliecinātos, ka viņi neizcīna šo cīņu vieni. Tā radās mana vēlme palīdzēt un tā izveidojās projekts Gen.Camp,» pastāstīja fonda Gen.Ukrainian dibinātāja un vadītāja Oksana Lebedeva.

Ikviens Ukrainas pusaudzis vai viņa ģimene var saņemt palīdzību, sazinoties ar Pusaudžu resursu centru!

Psiholoģiskā atbalsta tālrunis – +371 25737636 (strādā arī WhatsApp). Darbalaiks: plkst. 12.00–19.00 darbadienās.

Rīgā: tālrunis +371 29164747; e-pasts: info@pusaudzucentrs.lv

Jelgavā: tālrunis + 371 27323238; e-pasts: jelgava@pusaudzucentrs.lv

Liepājā: tālrunis +371 26623422; e-pasts: liepaja@pusaudzucentrs.lv

Rēzeknē: tālrunis +371 27313138; e-pasts: rezekne@pusaudzucentrs.lv

Siguldā: tālrunis +371 27899515; e-pasts: sigulda@pusaudzucentrs.lv

Tukumā: tālrunis +371 26387905; e-pasts: tukums@pusaudzucentrs.lv

Valmierā: tālrunis +371 26433366; e-pasts: valmiera@pusaudzucentrs.lv

Ventspilī: tālrunis +371 25458111; e-pasts: ventspils@pusaudzucentrs.lv

Daugavpilī: tālrunis +371 25635533; e-pasts: daugavpils@pusaudzucentrs.lv

Noderīgi video un citi materiāli gan pusaudžiem, gan vecākiem ir pieejami Pusaudžu resursu centra vietnē www.pusaudzucentrs.lv vai Facebook un Instagram kontos.

Bērnu un pusaudžu resursu centru (BPRC) ir izveidojis Bērnu slimnīcas fonds sadarbībā ar nozares speciālistiem Latvijā un Lielbritānijā. Kopš 2018.gada BPRC sniedz uz pierādījumiem balstītu, profesionālu, mūsdienīgu un multidisciplināru palīdzību pusaudžiem ar mentālās veselības grūtībām un viņu ģimenēm. Pateicoties Labklājības un Veselības ministriju piešķirtajam finansējumam, visi BPRC pakalpojumi pusaudžiem un viņu tuviniekiem tiek nodrošināti bez maksas. BPRC atbalsts ir pieejams deviņās Latvijas pilsētās: Rīgā, Daugavpilī, Jelgavā, Liepājā, Rēzeknē, Siguldā, Tukumā, Valmierā un Ventspilī.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas