PVD uzdevis apturēt uztura bagātinātāja “Nateo D pilieni Forte” izplatīšanu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) uzdevis apturēt uztura bagātinātāja “Nateo D pilieni Forte” izplatīšanu, informē PVD pārstāvji.

PVD vēsta, ka šis lēmums pieņemts, jo no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas saņemts ziņojums par vairākiem D vitamīna intoksikācijas gadījumiem bērniem, kas tiek saistīti ar šī vitamīna lietošanu.

PVD uzdevis apturēt izplatīšanu SIA “Sagitus” ražotajam uztura bagātinātājam “Nateo D pilieni Forte” ar partijas numuru 26230.

Uztura bagātinātājam veiks pārbaudes, tostarp ņemot paraugus laboratoriskajiem izmeklējumiem, lai noskaidrotu, vai ražotāja norādītā D vitamīna koncentrācija produktā nepārsniedz marķējumā norādīto. Tāpat cilvēki aicināti līdz pārbaužu beigām atturēties no šī produkta lietošanas uzturā, norāda PVD pārstāvji.

Atsaucoties uz PVD izplatīto ziņojumu, Latvijas farmācijas uzņēmums Sagitus apstiprina, ka tiek pārbaudīta uzņēmuma ražotā uztura bagātinātāja “Nateo  D pilieni Forte” (šķīdums eļļā ar uzrādīto devu 25µg jeb 1000 SV 1 pilienā) viena konkrēta partija ar Nr. 262301).

Uzņēmums vēlas precizēt, ka no BKUS ir saņemts ziņojums par gadījumu, kad bērnam konstatēts paaugstināts D vitamīna līmenis, lietojot minētās partijas produktu. Uzņēmums norāda, ka sadarbojas ar PVD, lai pārliecinātos, ka uzņēmuma produkts ir drošs lietošanai. 

Sagitus informē, ka produkta tirdzniecība šobrīd ir apturēta.

“Saules hormons jeb D vitamīns ir neatsverams teju visu orgānu veselības uzturēšanā – tas it īpaši vajadzīgs bērna kaulu un zobu normālai attīstībai un augšanai, normālas imūnsistēmas darbībai un muskuļu darbības uzturēšanai. Vienlaikus ir svarīgi ievērot produktiem pievienoto lietošanas instrukciju ar norādītājām diennakts devām, lai būtu pārliecināti par pareizas D vitamīna devas lietošanu ikdienā,” uzsver farmācijas uzņēmuma Sagitus valdes loceklis Pēteris Zvaigzne.

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas