“Qatar Airways” lidojuma laikā blakus austrāliešu pārim noliek līķi

Austrālijas pāris Mičels Rings (Mitchell Ring) un Dženifera Kolina (Jennifer Colin), kuri bija devušies uz Venēciju, lai pavadītu sapņu brīvdienas, Austrālijas “Channel 9” pastāstīja par “traumatisko” notikumu, kad lidsabiedrības “Qatar Airways” lidmašīnā viņiem blakus tika novietots mirušās pasažieres līķis, trešdien, 26.februārī, vēsta britu raidsabiedrība BBC.

Viņi ziņoja, ka lidojuma laikā no Melburnas uz Dohu blakus ejā nomira sieviete. Pāris apgalvo, ka lidmašīnas apkalpe uz atlikušajām četrām lidojuma stundām novietoja viņas līķi, apklātu ar segām, sēdvietā blakus Ringam, nepiedāvājot viņam pārsēsties, lai gan lidmašīnā bija brīvas sēdvietas.

Rings pastāstīja, ka darbinieki bija reaģējuši “acumirklī”, kad sieviete sabruka, taču “diemžēl sievieti neizdevās glābt, kas bija diezgan sirdi plosošs notikums”.

Viņš sacīja, ka apkalpe mēģināja nogādāt viņas ķermeni uz biznesa klasi, “bet viņa bija diezgan liela sieviete, un viņi nevarēja viņu iznest cauri ejai”.

Apkalpe redzējusi, ka blakus viņam ir brīva sēdvieta, un lūdza viņu pārsēsties, lai atbrīvotu vietu, un viņš piekrita, un “tad viņi sievieti ielika krēslā, kurā sēdēju es”. Kamēr Kolina varēja pārsēsties uz blakus esošo brīvo sēdvietu, Rings sacīja, ka apkalpe viņam nav devusi iespēju pārsēsties, lai gan bijušas brīvas sēdvietas citur.

Kad lidmašīna pēc četrām stundām nolaidusies, viņš sacīja, ka pasažieriem tika lūgts palikt, kamēr ieradīsies medicīnas personāls un policija. Viņš sacīja, ka ātrās palīdzības darbinieki, ierodoties, no sievietes noņēma segas, un viņš redzējis viņas seju.

Kolina nosauca šo pieredzi par “traumatisku”

un sacīja: “Mēs pilnībā saprotam, ka nevaram saukt aviokompāniju pie atbildības par nabaga sievietes nāvi, taču ir jābūt protokolam, lai šādās situācijās rūpētos par klientiem lidmašīnā.”

“Ar mums vajadzētu sazināties, lai pārliecinātos, vai ir nepieciešams atbalsts, vai ir nepieciešama psihologa palīdzība,” sacīja pāris, apgalvojot, ka ir nepieciešams rūpēties par klientiem un darbiniekiem.

Pāris sacīja, ka ne “Qatar Airways”, ne aviokompānija “Qantas”, ar kuras starpniecību viņi rezervēja lidojumu, ar viņiem nav sazinājusies vai piedāvājusi atbalstu.

“Pirmkārt un galvenokārt mēs domās esam kopā ar pasažiera ģimeni, kurš diemžēl nomira mūsu lidojuma laikā,” teikts “Qatar Airways” paziņojumā. “Mēs atvainojamies par visām neērtībām un diskomfortu, ko šis incidents radīja, un pašlaik sazināmies ar pasažieriem saskaņā ar mūsu politiku un procedūrām.”

“Šādu incidentu risināšanas procesu lidmašīnā vada lidmašīnu apkalpojošā aviokompānija, kas šajā gadījumā ir “Qatar Airways”,” sacīja “Qantas” pārstāvis.

Bijušais “Virgin Atlantic” kapteinis Barijs Jūstenss (Barry Eustance) sacīja, ka

nāves gadījumi lidojumos “notiek biežāk, nekā cilvēki varētu domāt”, taču norādīja, ka, cik viņam zināms, šādās situācijās nav izstrādāts īpašs protokols.

“Tālu reisu laikā tas lielā mērā ir atkarīgs no tā, kad un kur tas notiek un kādas ir apkalpes iespējas kaut kur novietot ķermeni, jo lidmašīnās nav tiešas piekļuves kravas nodalījumam, ir apkalpes atpūtas zona, bet tā ir paredzēta apkalpei, tāpēc tas var būt problemātiski.”

Viņš sacīja, ka tualetes zonu vai virtuves zonu var norobežot, taču apkalpei ir pienākums nodrošināt noteiktu skaitu tualešu.

Jūstenss sacīja, ka, lai gan viņš nav nosodošs, jo nezina visu situāciju, viņš ir pārsteigts, ka apkalpe nepārsēdināja Ringu, ja bija brīvas sēdvietas. Viņš būtu gaidījis, ka apkalpe izvairīsies novietot līķi blakus pasažierim, lai novērstu iespējamas traumas.

Pēc viņa pieredzes apkalpe parasti censtos izolēt ķermeni, lai pasargātu pasažierus no stresa, kā arī privātuma un medicīnisku apsvērumu dēļ.

Lasiet arī: VIDEO | Tramps publicē ar mākslīgo intelektu radītu video, kā izskatītos viņa Gazas “Rivjēra”

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas