RD deputāts lūdz KNAB izmeklēt Staķa iespējamu ietekmi iepirkumā

Rīgas domes (RD) Latvijas attīstībai frakcijas vadītājs Viesturs Zeps ir izplatījis paziņojumu, kurā vēsta, ka viņš atkal vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB). Šoreiz – ar lūgumu pārbaudīt pašvaldības uzņēmuma Rīgas ūdens iepirkumu par pilsētā uzstādītiem brīvkrāniem un bijušā domes priekšsēdētāja Mārtiņa Staķa lomu tajā.

Rīgas ūdens ir uzstādījis 12 jaunus brīvkrānus. Zeps, izpētot pieejamo iepirkuma dokumentāciju, atklājis, ka tie ir pārsteidzoši līdzīgi Staķa līdzīpašumā esošā uzņēmuma Baltic Water piedāvātajiem.

Vēl vairāk –

Šī uzņēmuma piedāvājums vienīgais kvalificējies iepirkumam.

Ņemot vērā aizdomas par potenciālu iepirkuma sarunāšanu vai uzspiešanu pašvaldības kapitālsabiedrībai, Zeps lūdzis KNAB izvērtējumu šim darījumam.

Viņš skaidro: “Kļūst neomulīgi, pētot kapitālsabiedrību iepirkumus un to saistību ar Staķi – tur paveras potenciāls virknei neētisku un ar interešu konfliktu saistītu situāciju. Piemēram, organizēti mākslīgi konkursi, kur vienīgie piegādātāji ir ar bijušo mēru M.Staķi saistīti uzņēmumi. Nobrīnījos jau, kad Staķa uzņēmums uzvarēja Rīgas ūdens konkursā par kafijas piegādi, bet brīvkrānu iepirkums izskatās jau pavisam nelāgi. Tāpēc radušās aizdomas par potenciālu iepirkumu “sarunāšanu”, vai vēl vairāk – “uzspiešanu” kapitālsabiedrībai, esmu aicinājis izvērtēt KNAB.”

Zeps norāda, ka, apskatot Rīgā esošos brīvkrānus, kā arī analizējot publiski pieejamo Rīgas ūdens iepirkumu dokumentāciju, secināms, ka tehniskā specifikācija ir sagatavota tā, lai brīvkrānus būtu iespējams iepirkt tikai no viena uzņēmuma – King Coffee Service. Tam pieder zīmols Baltic Water.  Turklāt foto, kas norādītas iepirkuma specifikācijā, precīzi sakrīt ar produktiem, kas pieejami Baltic Water mājas lapā, līdzīgi ir arī pārējie parametri. 

BNN atgādina, ka Rīgas domes Latvijas attīstībai frakcijas deputāti – Zeps, Iveta Ratinīka un Anete Jēkabsone-Žogota – neietilpst līdzšinējā valdošajā vairākumā, jo tika izstumti no kopējās frakcijas ar partijām Progresīvie un Par! savas partijas reputācijas problēmu dēļ.

Jūnijā opozīcijas deputāts Zeps jau vērsās KNAB un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, lūdzot vērtēt iespējami prettiesisku Staķa rīcību savu un citu domes deputātu komandējumu organizēšanā.

Pats Zeps 13.jūlijā zaudēja Rīgas brīvostas valdes locekļa amatā, jo valdība viņu tajā – kā  agrākā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra pārstāvi – aizstāja ar Rīgas domes deputātu Edgaru Štelmaheru (NA/LRA). Tagadējais ministrs Māris Sprindžuks Apvienotajā sarakstā pārstāv Latvijas Reģionu apvienību. Zeps, kā tiek ziņots, lēmumu uzskata par nelikumīgu un apsverot iespēju to apstrīdēt tiesā.

Lasiet arī: Staķa padomnieces vīra firmai ticis RD pasūtījums

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas