Reirs atstādina no amata VID ģenerāldirektori Jaunzemi

Ceturtdien, 15. septembrī, finanšu ministrs Jānis Reirs ir izdevis rīkojumu par disciplinārlietas ierosināšanu un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ievas Jaunzemes atstādināšanu, informē Finanšu ministrija.

Rīkojums ir izdots gan uz dienesta pārbaudes ziņojuma pamata, gan reaģējot uz nesenajām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturēšanām VID Muitas un finanšu policijā, kā arī VID Iekšējās drošības pārvaldes veiktajām vairāku darbinieku aizturēšanām.

Kā uzsver Reirs, ir aizturēta organizēta noziedzīga grupa, kas sastāv no augsta līmeņa VID darbiniekiem, piebilstot, ka tas, kas ir noticis, ir nebijis gadījums. 

«Aizturētie, kuriem tiesa ir piemērojusi apcietinājumu, nav nekādi zema līmeņa inspektori vai kāds atsevišķs muitnieks.»

«Tās ir ļoti augsta līmeņa amatpersonas, kas strādā tiešā pārvaldes direktora vadībā, kurš savukārt pakļaujas tieši ģenerāldirektorei,» norāda finanšu ministrs.

Reira ieskatā, šādā situācijā nav iedomājams, ka iestāde varētu izlikties, ka nekas nav noticis un turpināt mierīgi strādāt.

«Noziegumi, par kuriem šīs amatpersonas ir aizturētas arī ir paši nopietnākie, kādus amatpersona vien var pieļaut,» uzsver Reirs.

Pēc FM sniegtās informācijas

Dienesta pārbaudē izvērtējot Jaunzemes rīcību, ir secināts, ka tā ir vērtējama kā amata pienākumu, konkrēta rīkojuma vai uzdevuma nepamatota nepildīšana vai novēlota, nolaidīga vai nekvalitatīva pildīšana.

Tā rezultātā, iespējams, ir nodarīts būtisks kaitējums valsts interesēm un Jaunzemes rīcībā ir saskatāmas Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likuma 36.panta otrajā daļā noteiktā disciplinārpārkāpuma pazīmes, norāda ministrijā.

«Šādi noziegumi ir varējuši notikt, tikai lielu trūkumu iekšējās kontroles mehānismos un uzraudzībā dēļ,» uzskata finanšu ministrs, piebilstot, ka ir nepieciešama detalizēta izmeklēšana par to, kā kaut kas tāds iestādē ir iespējams.

«Tāpēc es esmu pieņēmis lēmumu no šodienas atstādināt VID ģenerāldirektori no amata pienākumu pildīšanas,» informē Reirs.

Tāpat finanšu ministrs uzsver, ka VID ģenerāldirektore jau divas reizes ierēdņa novērtēšanā ir saņēmusi zemu novērtējumu.

«Pašlaik nav iespējama nekāda tālāka izvairīšanās no atbildības, kā arī nav pieļaujama darba pienākumu pildīšana, lai netraucētu disciplinārlietas gaitai,» uzsver finanšu ministrs.

Par VID ģenerāldirektores pienākumu izpildītāju tiks iecelta ģenerāldirektores vietniece, Informātikas pārvaldes direktore Indra Kārkliņa.

Papildus finanšu ministrs ir uzdevis lemt par VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktora Kaspara Podiņa atbildību un atstādināšanu uz pārbaudes laiku, ņemot vērā nesenās KNAB aizturēšanas VID Muitas un finanšu policijā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas