Reportieri bez robežām aicina neatcelt Doždj licenci

Starptautiskā organizācija Reportieri bez robežām (RSF) aicinājusi Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) neatcelt TV Rain apraides licenci pēc tam, kad kanāls veicis vairākus Latvijas likumdošanas pārkāpumus.

«TV Rain ir viens no dažiem neatkarīgajiem kanāliem, kurā Krievijas žurnālisti veido saturu krievvalodīgajiem skatītājiem,» sacīja RSF Austrumeiropas un Centrālāzijas nodaļas vadītājs. «Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā kanāls bija spiests pamest Krieviju, jo stāstīja par notikumiem Ukrainā, bet varēja atsākt darbu Latvijā.

To var kritizēt par likumdošanas pārkāpumiem, bet licences atņemšana ir nopietns trieciens brīvai žurnālistikai, neatkarībai un viedokļu daudzveidībai. Mēs esam iesnieguši vēstuli regulatoram ar aicinājumu neatņemt kanālam apraides licenci.»

Latvijā turpinās izmeklēšana par kanāla bijušā reportiera Alekseja Korosteļeva izteikumiem raidījuma laikā, kas tiek interpretēti kā aicinājums palīdzēt Krievijas armijai. NEPLP norādījis, ka licence atņemta pēc vairākkārtējiem likumdošanas pārkāpumiem. 2.decembrī TV Rain arī saņēma 10 000 eiro lielu sodu par kartes demostrēšanu, kurā Krima bija attēlota Krievijas sastāvā. Kanāla galvenais redaktors Tihons Dzjadko norādīja, ka tā bijusi darbinieka pieļauta kļūda. Dzjadko arī atvainojās par Korosteļeva teikto, norādot, ka arī tā bijusi kļūda, un reportieris ir atlaists.

Gan TV Rain, gan pats Korosteļevs teikuši, ka viņa izteikumi ir nepareizi interpretēti, un tie nekādā gadījumā nebija domāti kā atbalsts karam.

Pēc 24.februāra, kad Krievija iebruka Ukrainā, Krievijas ģenerālprokuratūra lika ierobežot pieeju TV Rain mājaslapai. TV Rain informēja par notiekošo Ukrainā, ko Krievijas varas iestādes definēja kā «tīšu nepatiesas informācijas izplatīšanu par Krievijas militāro personālu», «aicinājumiem uz ekstrēmismu un vardarbību». Tādēļ TV Rain žurnālisti pameta Krieviju, un pēc dažiem mēnešiem atsāka darbu Latvijā. Jūnijā TV Rain saņēma apraides atļauju no NEPLP.

RSF gadiem atbalsta TV Rain, norādot, ka tas bija vienīgais neatkarīgais Krievijas medijs un tādēļ regulāri saņēma draudus no Krievijas varas iestādēm.

Lasiet arī: Doždj ģenerāldirektore: Biju pārliecināta, ka Latvija neanulēs medija licenci

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas