Rēzeknes mērs pārmet Saskaņai melošanu, nodevību un varaskāri

Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs (S) videouzrunā, atbildot uz paša pārstāvētās partijas Saskaņa Rīgas nodaļas biedru šonedēļ izplatīto paziņojumu, pārmet partijas biedriem melošanu, nodevību un varaskāri.

Politiķis apgalvo, ka paziņojumā piedāvāta melīga viņa nostājas interpretācija attiecībā uz Ukrainu. Tomēr viņš neskaidro savu viedokli par karu Ukrainā un arī nenorāda, kas konkrēti bijis melīgs partijas biedru vēstulē. Rēzeknes domes priekšsēdētājs uzskata, ka partijas paziņojumā vissvarīgākais esot secinājums, ka

nav iespējams pieņemt viņa kandidatūru Saskaņas valdes priekšsēdētāja amatam.

Bartaševičs, raksturojot Saskaņas bēdīgos rezultātus 14.Saeimas vēlēšanās, norāda, ka, viņaprāt, pie vainas bijusi vēlētāju interešu ignorēšana, dialoga trūkums partijā un partijas vadība – Jānis Urbanovičs un Nils Ušakovs, kas esot «faktiski kļuvuši par negatīvo tendenču virzītājspēku partijā un skandālu avotu ap Rīgas domi». Bartaševičs arī apgalvo, ka Ušakovs esot izdarījis nodevību, kandidējot uz Eiropas Parlamentu, nevis Rīgas domi, bet Urbanovičs «atkal raujas uzņemties» Saskaņas vadību.

Rēzeknes mērs arī apgalvo, ka iestājas «par pārmaiņām partijā, par skaidriem mērķiem un uzdevumiem, par iedzīvotāju interešu aizstāvību», nevis par pašreizējo līderu «bezmugurkaulainību» un «tukšām runām».

Jau ir ziņots, ka pagājušajā nedēļā notika Saskaņas domes sēde, kurā uzstājās iespējamie partijas valdes priekšsēdētāja amata kandidāti. Partijas Rīgas nodaļa informēja, ka tajā Rēzeknes mērs savā prezentācijā norādījis – Latvijai jābūt neitrālai valstij, kas būtībā esot pretrunā ar Latvijas dalību Eiropas Savienībā un NATO.

Bartaševičs rosinājis Krievijas noziedzīgo karu pret Ukrainu saukt par konfliktu, mudinājis rēķināties ar iespējamo Krievijas uzvaru un ieteicis vienoties par drošības garantijām no Krievijas puses.

Kā pausts trešdien, 18.janvārī, izplatītajā Saskaņas Rīgas nodaļas biedru paziņojumā, Bartaševiča piedāvātā pozīcija Saskaņas biedriem esot nepieņemama no morāles viedokļa, tā esot pilnīgā pretrunā ar vēlētāju, Latvijas iedzīvotāju kopumā, valsts krievvalodīgo iedzīvotāju un Latgales iedzīvotāju interesēm tai skaitā. Šāda nostāja apdraudot Latvijas nākotni, brīvību, drošību un labklājību.

Tādēļ Saskaņas Rīgas organizācijas valde un Rīgas domes Saskaņas frakcija uzskata, ka pēc šiem izteikumiem iespējamā

Bartaševiča ievēlēšana partijas vadītāja amatā var izraisīt partijas šķelšanos un, iespējams, tās pilnīgu likvidāciju.

Partijas Rīgas nodaļas biedri neredzot iespēju strādāt tāda politiķa vadībā, kurš nav spējīgs nosodīt absolūto ļaunumu, bet tā vietā cenšas atrast iespējas, lai ļaunumu attaisnotu. Rīgas nodaļas biedri kategoriski nosoda Bartaševiča nostāju par Krievijas karu pret Ukrainu.

Lasiet arī: Urbanovičs aicina Elksniņu vērtēt nepieciešamību atrasties Saskaņas biedru rindās

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas