Rīgā dalību pedagogu streikā pieteikušies aptuveni 6 000 darbinieki no 184 iestādēm

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) organizētajā streikā patlaban dalību pieteikuši aptuveni 6000 darbinieku no 184 Rīgas pašvaldības izglītības iestādēm, informē Rīgas dome (RD).

Ņemot vērā, ka streika dalībnieku skaits dažādās iestādēs atšķiras un turpinās pieteikšanās streikam, skolās un bērnudārzos no 19.septembra mācību process tiks nodrošināts atbilstoši iespējām un par to mācību iestāde informēs gan bērnus, gan vecākus, norāda dome.

Pēc Rīgas skolu sniegtajiem datiem uz 15.septembri, dalību streikā ir pieteikušas 87 no 101 vispārizglītojošās skolas ar aptuveni 4 000 strādājošajiem.

37 skolas dalību streikā ir pieteikušas no vienas līdz trim dienām, astoņās skolās – nedēļu, bet 42 skolas streika termiņu nav norādījušas.

RD Izglītības, kultūras un sporta departamentā precīzs mācību procesa nodrošinājums skolās būs zināms pēc visu izglītības iestāžu direktoru rīkojumu saņemšanas.

Pēc pirmsskolas izglītības iestāžu sniegtajiem datiem uz 15.septembri, dalību streikā ir pieteikuši 97 no 146 bērnudārziem ar aptuveni 2 300 darbiniekiem, kā arī septiņās skolās, kur ir pirmsskolas grupas.

47 Rīgas bērnudārzi dalību streikā pieteikuši no vienas līdz trim dienām, 27 iestādes – piecas dienas, bet 30 pirmsskolas streika termiņu nav norādījušas.

Patlaban apkopotā informācija liecina, ka 68 Rīgas bērnudārzos pieteiktā streika laikā mācību process netiks nodrošināts, bet 33 bērnudārzos tas tiks nodrošināts daļēji.

Informācija par dalību streikā ceturtdien vēl nebija saņemta no 14 skolām un 15 bērnudārziem, norāda RD.

Ņemot vērā informāciju par streikotāju skaitu un plānoto streika ilgumu, katras iestādes vadītājs izvērtēs, kādu izglītības procesu var nodrošināt ar pedagoģiskajiem darbiniekiem, kuri nestreiko, kā arī izdos rīkojumu par darba organizāciju streika laikā, nosakot klašu vai pirmsskolu grupas, kurām pirmsskolas pakalpojums vai mācību process tiks nodrošināts pēc apstiprinātā mācību procesa grafika streika laikā.

Iestāžu vadītāji sagatavos informatīvu vēstuli izglītojamo vecākiem par darba organizāciju izglītības iestādē streika laikā, par streikošanas laiku un kārtību turpmākai informēšanai par izmaiņām.

Ja izglītības iestādē visi darbinieki turpinās darbu un streikā nepiedalīsies, iestādes vadītājam būs jānodrošina izglītojamo vecāku informēšana, ka iestādes darbinieki streikā nepiedalās.

Ja visi darbinieki piedalīsies streikā, tad skola būs slēgta un mācību process netiks nodrošināts.

Rīgas pašvaldība atgādina, ka jebkuram izglītības iestādes darbiniekam ir tiesības piedalīties streikā, tāpēc aicina izturēties ar sapratni pret gaidāmajām izmaiņām mācību procesā.

Lasiet arī: LIZDA izlemj tomēr sākt pedagogu beztermiņa streiku

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas