Rīgā no ģimenes nošķir četrus bērnus iespējamās vardarbības dēļ

Pēc sociālā dienesta lūguma Imantā Rīgas pašvaldības policijas darbinieki trešdienas, 21. septembra, vakarā apsekoja kādu četru bērnu ģimeni, kurā vecāki, iespējams, joprojām regulāri lieto alkoholiskos dzērienus.

Ierodoties norādītajā adresē, durvis atvēra bērnu māte, kura ieaicināja likumsargus dzīvoklī. Sarunas laikā sieviete sāka uzvesties agresīvi un nevēlējās saprast kārtības sargu ierašanās iemeslu.

Dzīvoklī atradās arī divi mazi bērni – septiņus gadus vecs zēns un sešus gadus veca meitene, kā arī pēc mirkļa ieradās vecākais dēls, kuram ir 17 gadi.

Bija redzams, ka visiem bērniem ir miesas bojājumi, kas radīja aizdomas, ka ģimenē regulāri notiek fiziska vardarbība.

Bērnu māte turpināja agresīvi reaģēt uz policistu jautājumiem, tādēļ kārtības sargi sarunu turpināja ar vecāko dēlu un jaunākajiem bērniem. Viņi skaidroja, ka vecāku starpā gandrīz katru dienu notiek konfliktsituācijas, kā rezultātā nākas fiziski ciest visiem bērniem.

Pēc mirkļa māte iesaistījās sarunā, sāka apsaukāt vecāko meitu, kura tajā brīdī nebija mājās, jo regulāri dodas ārā ar kādu draudzeni. Tāpat noskaidrojās, ka māte šodien lietojusi alkoholu, savukārt tēvs atrodoties darbā.

Vēlāk 14 gadus vecā meita ieradās dzīvesvietā un skaidroja, ka viņai ir vissaspringtākās attiecības ar vecākiem, tādēļ bieži mūkot prom no mājām.

Apskatot dzīvesvietas apstākļus, policijas darbinieki pieņēma lēmumu par bērnu šķiršanu no ģimenes.

Ņemot vērā, ka pēc ilgām pārrunām bērnu māte turpināja uzvesties neadekvāti, bļaustīties, vicināties ar rokām, kā arī neļāva policistiem strādāt notikuma vietā un iebilda par bērnu šķiršanu no ģimenes, viņa tika aizturēta.

Notikuma vietā ieradās arī Valsts policijas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kas pieņēma lēmumu bērnus nogādāt slimnīcā padziļinātākai apskatei, pēc kā visi tika nogādāti krīzes centrā.

Par amatpersonas likumīgo prasību nepildīšanu un darbības traucēšanu pret māti uzsākts administratīvā pārkāpuma process, kā arī pret abiem vecākiem uzsākts process par fizisku vardarbību pret bērniem.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas