Rīgā un ap to norisinās valsts aizsardzības mācības Namejs 2023

Zemessardzes 1.Rīgas brigāde informē, ka no 25.septembra līdz 1.oktobrim Rīgas pilsētā, Ropažu novadā, Ķekavas novadā un Mārupes novadā norisināsies visaptverošas valsts aizsardzības mācības Namejs 2023.

Mācību laikā Zemessardzes 1.Rīgas brigāde sadarbībā ar Valsts policiju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Rīgas pašvaldību un tās kapitālsabiedrībām, Rīgas pašvaldības policiju, Rīgas brīvostas pārvaldi, Valsts vides dienestu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un komersantiem pilnveidos un stiprinās spēju veikt uzdevumus valsts apdraudējuma gadījumā.

Jau ir ziņots, ka no 5.septembra līdz 2.oktobrim visā Latvijā notiek Nacionālo bruņoto spēku organizētās visaptverošas valsts aizsardzības mācības Namejs 2023.

Iedzīvotāju ievērībai! Mācību ietvaros notiks zemessargu un militārās tehnikas pārvietošanās pa koplietošanas ceļiem, kā arī tiks izmantota mācību munīcija, kas rada skaņu, bet neapdraud apkārtējos cilvēkus.

Iedzīvotājus aicina neuztraukties,

redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu, kā arī ar sapratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem ierobežojumiem, kas var rasties militārās tehnikas pārvietošanās laikā pa autoceļiem.

Pēc mācībām mācību norises vietas tiks sakoptas.

Zemessargi aicina sekot līdzi aktuālajai informācijai par mācību norisi Latvijas novados Nacionālo bruņoto spēku sociālo tīklu kontos, kā arī Nacionālo bruņoto spēku tīmekļa vietnē www.mil.lv. Informatīvais tālrunis: +371 28637064, Facebook/RigasBrigadesZemessargi. Brigāde jau iepriekš pateicās katram par sniegto atbalstu mācību norisē – “Sargājam Latviju kopā!”

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Lai pievienotos zemessardzei, kandidātam jāsazinās ar tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties savai mācību vai dzīvesvietai tuvākajā vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnēs: www.zs.mil.lv vai www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze.

Lasiet arī: Mācību laikā NBS zaudējuši sakarus ar dronu Latvijas-Krievijas pierobežā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas