Rīgā vairāk nekā pusē no RNP apsaimniekotajām mājām pieslēgta apkure

Šobrīd apkure pieslēgta vairāk nekā pusei SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) apsaimniekošanā esošo daudzdzīvokļu namu ar centrālo apkuri, informē apsaimniekotājs.

Kā norāda uzņēmums, plānots, ka darbs pie māju pieslēgšanas apkurei turpināsies arī šajās brīvdienās, lai nodrošinātu siltumu visās mājās. Savukārt apkures sistēmas stabilizēšanas darbi pēc ēkas pieslēgšanas var ilgt divas nedēļas, bet atsevišķos gadījumos arī līdz pat vienam mēnesim.

RNP norāda, ka apkure tiek pieslēgta balstoties uz ilgtermiņa laikapstākļu prognozēm, lai izvairītos no nepamatotas daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju saldēšanas un ar to saistītu māju elektriskās instalācijas sistēmām neatbilstošas jaudas elektroapsildes iekārtu lietošanas.

Apkures pieslēgšana RNP mājās aizņem aptuveni nedēļu.

RNP tehniski ir gatavs apkures sezonas sākšanai, vairumam māju ar centralizēto siltumapgādes sistēmu – siltummezgli bija tehniski gatavi jau septembrī. Apkures pieslēgšana notiek pēc iepriekš izstrādāta plāna, kas pilnībā noslēgsies nedēļas beigās.

Šī iemesla dēļ, RNP pieteikumus par neatbilstošu apkures intensitāti aicina sniegt no nākamās nedēļās sākuma, kad pieslēgšana būs pilnībā pabeigta un sākta apkures sistēmu stabilizācija.

Papildus RNP valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis atgādina, ka no šī gada 1.setepmbra netiek piemēroti soda procenti par kavētiem maksājumiem.

«No šī 1.septembra netiek piemēroti soda procenti kavētiem maksājumiem ne no AS Rīgas siltums, ne no RNP puses,» uzsver Neimanis, piebilstot, ka klienti tiek aicināti neatlikt maksājums, bet gan norēķinus par jau saņemtiem pakalpojumiem veikt savlaicīgi.

Kā informē RNP, apsaimniekotajās mājās plānots samazināt apkures temperatūru par vienu līdz diviem grādiem (pēc Celsija skalas), lai mazinātu izmaksas par aptuveni 5–10%, piebilstot, ka dzīvokļu īpašnieki ar vairākuma balsojumu var pieņemt kopības lēmumu par to, lai temperatūra netiktu samazināta.

Tāpat apsaimniekotājs norāda, ka mājas ir aprīkotas ar automātiskiem siltummezgliem, kas reaģē uz āra temperatūru, sasniedzot +12 grādus, tiek pārtraukta siltuma padeve.

Tāpēc paaugstinoties gaisa temperatūrai nav jāuztraucas, ka radiatori paliek vēsi.

Šogad apkure pirmajām RNP apsaimniekotajām mājām tika pieslēgta 3.oktobrī pēc tam, kad pilnvarotās personas iesniedza lēmumus par apkures pieslēgšanu, tādā veidā nosakot un izvēloties sev vēlamāko apkures pieslēgšanas datumu, norāda RNP.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas