Rinkēvičs: Kremlis brutāli nogalināja Navaļniju

Lai arī kādas būtu domas par Alekseju Navaļniju kā politiķi, Kremlis viņu brutāli nogalināja, tviterī akcentē Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, uzsverot, ka tas ir kas tāds, ko vajadzētu zināt par “Krievijas pašreizējā režīma patieso dabu”.

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) sociālajā medijā norāda, ka [Krievijas prezidenta Vladimira] Putina režīms ir ieslodzījis un līdz nāvei spīdzinājis “vienu no pēdējiem demokrātijas simboliem” Krievijā. Viņa aicina Krieviju pārtraukt represijas pret politisko opozīciju un atbrīvot visus politieslodzītos.

Ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš (JV) tviterī uzsver, ka Navaļnija nāve pilnībā gulstas uz Putina noziedzīgā režīma sirdsapziņas.

Arī Saeimas priekšsēdētāja biedre, deputāte Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV) tviterī norāda, ka ziņas par Krievijas opozīcijas līdera nāvi ir briesmīgas. Viņa atzīmē, ka Krievija ir pilnībā atbildīga par savu pilsoņu nogalināšanu. Pēc deputātes paustā, pienāks diena, kad “taisnīgums uzvarēs”.

Bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks (LA) sociālajā medijā norāda, ka Navaļnija nāve ir vēl viens pierādījums tam, cik ļauns ir Krievijas režīms. Viņš pauda cerību, ka kādu dienu Rietumu sabiedrība un līderi sapratīs šo patiesību un šī sapratne notiks, “pirms kaitējums būs neatgriezenisks”.

“Diemžēl, Navaļnija nāve bija paredzama. Tas ir vēl viens pierādījums tam, ka Krievija ir nežēlīga un vienīgais veids, kā ar to dzīvot kaimiņos, ir būt pietiekami spēcīgiem, lai nepieļautu iebrukumu. Paļauties varam uz sevi un tuvākiem kaimiņiem, kuriem nav ilūziju un kuri nepārdos,” atzīmē Pabriks.

Jau ziņots, ka Krievijas opozīcijas līderis Navaļnijs, atrodoties ieslodzījumā, miris, piektdien paziņojusi vietējā ieslodzījumu vietu (ФСИН) vietu pārvalde. Trešdien Navaļnija preses sekretāre pavēstīja, ka politiķis jau 27.reizi ieslodzīts karcerī.

Kā apgalvo varasiestādes, Navaļnijam pēc pastaigas esot kļuvis slikti un viņš zaudējis samaņu. Tikusi izsaukta ātrā palīdzība, ārsti mēģinājuši viņu reanimēt, taču neveiksmīgi un nācies konstatēt pacienta nāvi.

Navaļnija advokāts Leonīds Solovjovs sarunā ar laikrakstu “Novaja Gazeta” paziņojis, ka saskaņā ar politiķa ģimenes lēmumu nekādus komentārus nesniegšot. Viņš vienīgi piebildis, ka savu klientu apmeklējis trešdien un ka tad viss esot bijis “normāli”. Navaļnijam nāves brīdī bija 47 gadi.

Navaļnijs tika aizturēts 2021.gada janvārī, atgriežoties no Vācijas, kur viņš ārstējās pēc Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) aģentu organizētā noindēšanas mēģinājuma.

Tā paša gada februārī Navaļnijam tika piespriests divarpus gadu ilgs cietumsods par viņam 2014.gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu šķietamu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā. Nākamā gada martā viņam piesprieda vēl deviņus gadus ieslodzījumā par “krāpšanu” un “necieņu pret tiesu”, bet 2023.gada augustā – 19 gadu cietumsodu par “ekstrēmismu”.

Navaļnijs decembra beigās tika pārvests uz īpašā režīma koloniju, kas 1960.gados tika uzcelta bijušās Gulaga nometnes vietā.

Lasiet arī: Krievijas cietumā miris opozīcijas līderis Navaļnijs

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas