Riši Sunaks vizītē Rīgā paziņos par jaunu militāro palīdzību Ukrainai

Lielbritānijas premjerministrs Riši Sunaks (Rishi Sunak) pirmdien, 19.decembrī, vizītē Rīgā paziņos par jaunu militāro palīdzību Ukrainai.

Sunaks ieradīsies Rīgā uz tikšanos ar Dānijas, Somijas, Nīderlandes, Zviedrijas, Norvēģijas, Islandes, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas līderiem. Tikšanās notiks Apvienoto reaģēšanas spēku valstu un valdību vadītāju sanāksmes ietvaros. Ar video zvana starpniecību sanāksmē uzstāsies arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Sunaks aicinās līderus arī 2023.gadā palīdzēt Ukrainai tik pat daudz, cik šogad, vai vēl vairāk, atklāja Sunaka birojs.

Viņš arī paziņos, ka Lielbritānija nākamgad piegādās Ukrainai «simtiem tūkstošu artilērijas lādiņu saskaņā ar 250 miljonu mārciņu līgumu, kas nodrošinās pastāvīgu kritiskās artilērijas munīcijas plūsmu uz Ukrainu visu 2023.gadu», teikts Lielbritānijas premjerministra biroja paziņojumā.

Lielbritānija bijusi līdere, sniedzot Ukrainai aizsardzības palīdzību, tai skaitā nosūtot raķešu palaišanas sistēmas un nesen arī 125 pretgaisa aizsardzības ieročus, teikts paziņojumā.

«Kopš februāra mēs esam arī piegādājuši vairāk nekā 100 000 munīcijas vienību, un piegādes ir tieši saistītas ar veiksmīgām operācijām Ukrainas teritorijas atgūšanai,» norādīts paziņojumā.

Sunaks pagājušajā mēnesī apmeklēja Kijivu un apliecināja Londonas atbalstu Ukrainai cīņā ar Krievijas karaspēku.

Paziņojumā norādīts, ka Lielbritānija un tās Eiropas sabiedrotie ir saskaņojuši atbildi uz Krievijas iebrukumu Ukrainā un ir apņēmības pilni atkal panākt mieru Eiropā.

Apvienoto reaģēšanas spēku valstu un valdību vadītāju sanāksmē tiks apspriestas Ukrainas aizsardzības vajadzības un sadarbība valstu vidū.

«Bet, lai panāktu mieru, mums ir jāatvaira agresija, un mūsu spēku izvietošana reģionā ir būtiska, lai panāktu, ka spējam atbildēt uz vissmagākajiem draudiem,» teikts Sunaka biroja paziņojumā.

Pēc vizītes Rīgā Sunaks dosies uz Igauniju, kur tiksies ar NATO un Lielbritānijas karavīriem un parakstīs ar Igaunijas premjerministri Kaju Kallasu (Kaja Kallas) vienošanos par partnerību tehnoloģiju jomā. Vienošanās paredz Lielbritānijas un Igaunijas sadarbības stiprināšanu izglītības, veselības aprūpes, kiberdrošības un citās jomās.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas