FOTO| Rusiņa nogainātajai sievietei veltītais pikets pulcē ap 100 dalībnieku

Pie Ministru kabineta (MK) šodien, 25.aprīlī piketā saistībā ar Jēkabpils novadā notikušās sievietes slepkavību pulcējušies aptuveni 100 cilvēki.

Piketā Nāves iemesls: sieviete pieprasīta rīcība saistībā ar ar atbildīgo iestāžu nolaidību Jēkabpils novadā notikušās sievietes slepkavības gadījumā, kā arī politiska atbildība par ilggadēju valdības un Saeimas nevēlēšanos ratificēt Stambulas konvenciju.

Piketā pārsvarā pulcējušās jaunas sievietes, bet ieradušies arī vairāki vīrieši.

Tāpat ieradušās vairākas Saeimas frakcijas Progresīvie pārstāves. Piketa dalībnieki bija nodrošinājušies ar daudziem plakātiem, kuros pausts sašutums par sievietes slepkavību un aicinājumi politiķiem rūpēties par vardarbības novēršanu.

Plakāti vēstīja: “Vai jums rūpēs, kad mani nodurs?, “Nemanīt ir atbalstīt vardarbību”, “Cik daudzām jāmirst, lai tu sadzirdētu”, “Mātei Latvijai visas meitas mīļas”.

Piketa sākumā klātesošie ieturēja klusuma brīdi, lai atcerētos Jēkabpils pusē nogalināto sievieti. Protestētāji izkliedza saukļus, aicinot ratificēt Stambulas konvenciju un valstij nodrošināt drošību, aizsardzību un dzīvību.

Biedrības Centrs MARTA direktore Iluta Lāce klātesošajiem nocitēja Jēkabpils pusē nogalinātās sievietes vēstuli, kuru viņa, vēl dzīva esot, nosūtīja tiesībsargam.

“Gandrīz vai liekas, ka Leons Rusiņš tiek aizstāvēts. Viņa mērķis ir mani iznīcināt un to viņš neslēpj.Policijas darbinieki parausta plecus, sakot, ka darbojas tikai likuma ietvaros

un nevar jau teikt, ka neko nedara, jo uzklausa, pieņem iesniegumus, uzsāk procesus, piemēro naudas sodu un tā var turpināt līdz bezgalībai,” teikts vēstulē.

Bet Rusiņa darbības tas nemazinājaun sieviete saskārusies ar pilnīgu neaizsargātību sociālajā vidē, no valsts puses aizsardzības nav bijis. Viņai radies iespaids, ka cilvēks, kurš terorizē vai pusi Latvijas, ir vairāk tiesīgs nekā viņa.

Piketu rīkoja centrs Marta, organizācijas Sievietei paveicās un Protests, kas uzskata, ka valdība nav spējusi noteikt cīņu pret vardarbību pret sievietēm un vardarbību ģimenē kā politisko prioritāti Latvijā, un ir laiks to mainīt.

Iepriekš jau vēstīts, ka 16.aprīlī Jēkabpils novadā sava bērna un mātes acu priekšā tika nodurta 1983.gadā dzimsi sieviete. Slepkavību pastrādāja viņas bijušais vīrs Leons Rusiņš, kurš mēnešiem ilgi sievietei draudēja un viņu vajāja, par to regulāri tika ziņots policijai, bet sieviete pasargāta netika.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks ir uzdevis sākt dienesta pārbaudi, lai “pārliecinātos, ka policisti ir rīkojušies atbilstoši normatīvajam regulējumam, pietiekoši aktīvi un profesionāli”.

Ruks uz šo gadījumu aicināja skatīties plašāk, proti, būtu nepieciešams veikt grozījumus likumos, kas paredzētu bargāku atbildību par gadījumiem, kad persona nepilda jau tiesas noteiktos pienākumus.

Lasiet arī: Piketā pie MK prasīs rīcību saistībā ar sievietes slepkavību Jēkabpilī

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas