SVF samazina Latvijas IKP izaugsmes prognozi šim gadam

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) ir samazinājis Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) izaugsmes prognozi šim gadam, liecina otrdien, 10.oktobrī, publiskotais SVF jaunākais pārskats par pasaules ekonomikas perspektīvām (World Economic Outlook).

Pārskatā SVF prognozē, ka Latvijas ekonomika šogad pieaugs par 0,5%, bet nākamgad – par 2,6%. Savukārt septembrī, noslēdzot kārtējās pēcprogrammas uzraudzības konsultācijas, SVF paredzēja, ka Latvijas IKP kāpuma temps šogad palēnināsies līdz 0,9%.

Jaunākajās prognozēs teikts, ka inflācija Latvijā šogad un nākamgad ir gaidāma attiecīgi 9,9% un 4,2% apmērā. Pēc SVF aprēķiniem, bezdarba līmenis šogad būs 6,7%, bet nākamgad – 6,6%. Savukārt kārtējo maksājumu kontā šogad tiks reģistrēts deficīts 3% no IKP apmērā, bet nākamgad – deficīts 2,4% no IKP.

Tāpat SVF prognozēts, ka Lietuvā IKP šogad samazināsies par 0,2%, bet nākamgad palielināsies par 2,7%. Inflācija Lietuvā šogad tiek gaidīta 9,3%, bet nākamgad – 3,9% apmērā. Savukārt

kārtējo maksājumu kontā šogad Lietuvai prognozēts līdzsvars,

bet nākamgad – pārpalikums 0,9% no IKP apmērā. SVF sagaida, ka bezdarba līmenis Lietuvā šogad būs 6,5%, bet nākamgad – 6,3%.

Šogad tiek prognozēta Igaunijas ekonomikas lejupslīde

– 2,3% apmērā, bet nākamgad – tās ekonomikas pieaugums 2,4% apmērā. Kā lēš SVF, inflācija Igaunijā šogad un nākamgad būs attiecīgi 10% un 3,8% apmērā. Kārtējo maksājumu kontā pārpalikums šogad tiek prognozēts 1,8% apmērā no IKP, bet nākamgad tiek sagaidīts tā pieaugums līdz 2,6% no IKP. Bezdarba līmenis Igaunijā, pēc SVF aplēsēm, šogad un nākamgad būs attiecīgi 6,7% un 7,1%.

Eirozonā kopumā SVF prognozē 0,7% IKP pieaugumu šogad, bet nākamgad tiek lēsta ekonomikas izaugsmes paātrināšanās līdz 1,2%.

Inflāciju 20 valstu veidotajā vienotās valūtas zonā SVF šogad un nākamgad sagaida attiecīgi 5,6% un 3,3% apmērā. Kārtējo maksājumu kontā tiek prognozēts 1,2% no IKP pārpalikums šogad un 1,4% pārpalikums nākamgad. Savukārt bezdarba līmenis eirozonā šogad būs 6,6%, gan nākamgad – 6,5%, lēš SVF.

Eiropas lielākajā ekonomikā Vācijā tiek prognozēts, ka IKP šogad samazināsies par 0,5%, bet nākamgad tiek gaidīta 0,9% izaugsme. Tāpat SVF rēķina, ka Lielbritānijā šogad IKP pieaugs par 0,5%, un nākamgad tās izaugsmes temps būs 0,6%.

Tikmēr Ukrainā fonds šogad prognozē IKP kāpumu par 2%, kas nākamgad paātrināsies līdz 3,2%. Savukārt agresorvalsts Krievijas ekonomikā SVF prognozē 2,2% izaugsmi, bet nākamgad – kāpumu par 1,1%.

ASV ekonomikas izaugsmi SVF prognozē šogad 2,1%, bet nākamgad – 1,5% apmērā. Pasaules otrajā lielākajā ekonomikā Ķīnā šogad tiek prognozēts IKP pieaugums par 5%, bet nākamgad – par 4,2%. Pasaulē trešās lielākās ekonomikas – Japānas – IKP pieaugums šogad, kā lēš SVF, būšot 2%, bet nākamgad gaidāms IKP palielinājums 1% apmērā.

Pasaules ekonomikai kopumā SVF šogad prognozē izaugsmi 3%, bet nākamgad – 2,9% apmērā.

Lasiet arī: Septembrī cenas augušas par 3,3%

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas