Tallinas siltumapgādes nodrošināšanai plāno izmantot dīzeļdegvielu dabasgāzes vietā

Igaunijas Vides pārvalde ir saņēmusi centralizētā siltumapgādes uzņēmuma Utilitas Tallinn pieteikumu, kurā tiek lūgts atļaut pāriet no dabasgāzes uz dīzeļdegvielu, lai ziemas sezonā varētu nodrošināt apkuri visai galvaspilsētai, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Igaunija Ekonomikas un komunikāciju ministrija uzskata, ka šis lūgums ir pamatots.

Utilitas uzņēmums siltumenerģiju ražo galvenokārt no biomasas, papildinot to ar dabasgāzi, lai nodrošinātu nepieciešamo siltumapgādi ziemā.

Ministrija ir atbildējusi Vides pārvaldei, ka :«Utilitas Tallinn uzņēmums savā pieteikumā ir norādījis, ka nav spējis iegādāties pietiekamu dabasgāzes apjomu gāzes tirgū. Šo situāciju pamato arī esošā situācija gāzes tirgū kopumā.»

Balstoties uz šī gada augustā iegūtajiem datiem, ne visiem siltumapgādes uzņēmumiem ir sagādāts nepieciešamais dabasgāzes daudzums.

Ekonomikas ministrija iesaka ierobežot gāzes patēriņu, cik vien iespējams, un rosina apsvērt citu alternatīvo degvielu izmantošanu.

«Tas nodrošinās to, ka gāzes pieteiks visai apkures sezonai un netiks pārtraukta tās piegāde visneaizsargātākajām patērētāju grupām,» uzsver ministrija.

Ministrija uzskata, ka būtu saprātīgi ļaut izmantot dīzeļdegvielu līdz nākamā apkures perioda beigām, t.i., līdz 2023.gada maija beigām.

Igaunijas centralizētās siltumapgādes sektors apkures sezonas laikā var aizstāt dabasgāzes teravatstundas apjomu ar naftas slānekli, kas atbilst aptuveni ceturtdaļai no Igaunijas pašreizējā gāzes patēriņa vai trešdaļai dabasgāzes, kas līdz šim tiek patērēta vienas sezonas laikā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas