Tapusi atbalsta grāmata bērniem, kuru vecāki nonākuši cietumā

Ieslodzījuma vietu pārvalde ir izveidojusi praktisku atbalsta materiālu ilustrētas grāmatas formātā bērniem, kuru vecāki izcieš sodu ieslodzījuma vietā, informē grāmatas veidotāju pārstāvji.

Šis ir pirmais šāda veida materiāls, kas paredzēts gan bērniem, gan pieaugušajiem, lai sniegtu praktiskus padomus, kā risināt sarunas ar bērnu situācijās, kad kāds no vecākiem ir nonācis ieslodzījumā. Grāmatas satura autors ir pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs.

Grāmata “Kur ir tavs tētis?” ir stāsts par zēnu vārdā Endijs,

kura tētis ir pārkāpis noteikumus un tagad viņam kādu laiku būs jādzīvo cietumā. Zēns ir apjucis, viņš saskaras ar skolasbiedru naidīgo attieksmi, un mēģina meklēt atbildes uz jautājumiem, kur palicis tētis, kas ir cietums, kāpēc viņa tētis ir nonācis cietumā un kad viņš satiks savu tēti? Endiju atbalsta viņa labākais draugs Tomiņš, situāciju skaidro policists, bet padomus, kā izprast savas emocijas, sniedz psiholoģe Violeta.

Materiāls ir veidots bērniem vecumā no piecu līdz 11 gadiem un paredzēts lasīšanai kopā ar kādu pieaugušo – otru vecāku, vecvecākiem vai kādu citu pieaugušo, kam viņš uzticas.

Kad bērna vecāks nonāk ieslodzījuma vietā, viens no smagākajām uzdevumiem ir izstāstīt viņam par notikušo. Bieži pieaugušie, vēloties pasargāt bērnus, nestāsta viņiem patiesību vai arī noklusē svarīgāko. Tādēļ šī grāmatiņa palīdzēs pieaugušajiem – pārrunāt ar bērnu notikušo, kā arī izskaidrot reālo situāciju. Tāpat materiāls ir izmantojams, lai sagatavotu bērnu apciemojumam ieslodzījuma vietā, ja tāds paredzēts.

Pēc katras no grāmatiņas sadaļām ir jautājumi, kurus var uzdot bērnam, lai apdomātu atbildes kopā ar viņu, kā arī sniegti praktiski ieteikumi, kā skaidrot vai rīkoties attiecīgās situācijās.

Materiāls ir izstrādāts gan digitālā gan drukātā formātā un tapis skaidrojošās kampaņā “Nenovērsies! Atbalsti un iesaisties! #Resocializācija”.

Lasiet arī: Šogad Latvijā bijusi rekordaugsta asinsdonoru aktivitāte

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas