Tartu pilsētas budžeta izdevumi 2023.gadā palielināsies par 15%

Pašreizējās ekonomiskās situācijas dēļ, Tartu pilsētās budžeta izdevumi nākamajā gadā palielināsies par 15%. Pilsētai būs arī jāaizņemas finansējums, lai nosegtu plānotās investīcijas, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR

Šogad Tartu pilsētas pamata budžets bija 212 miljoni eiro, kas pieauga līdz 245 miljoniem eiro pilsētas papildus izdevumu dēļ. Tomēr Tartu mēra vietnieks Prits Humals (Priit Humal) sacīja, ka nākošā gada budžets būšot vēl lielāks.

Budžeta izdevumi jau esot palielinājušies par 14–15% nekā tas sākotnēji bija plānots, bet šis pieaugums esot nepieciešams. Humals norāda, ka jautājums ir par to, cik lielu daļu no pieauguma var segt no pamatdarbības ieņēmumiem un cik lielu no aizņēmumiem, piebilstot, ka īpaši tas attiecas uz investīcijām.

Tartu pilsētas nākamā gada budžets ir neparasts, jo tajā ir jāiekļauj iepriekš neparedzēti papildus izdevumi.

Galvenokārt tās ir pieaugošās elektroenerģijas izmaksas, kas sastādīs lielu daļu no pilsētas budžeta.

Lai arī Tartu pilsēta pakāpeniski atsakās no gāzes apkures pilsētas ēkās, tomēr pilsētā nākamajā gadā turpinās kursēt ar gāzi darbināmie autobusi, kas var radīt neparedzētus izdevumus.

«Šobrīd autobusiem ir fiksēta cena par kilometru, kas ir sasaistīta ar gāzes tirgus cenām. Katru reizi gāzes cenām paaugstinoties, tas pēc diviem ceturkšņiem atspoguļojas mūsu autobusu [ekspluatācijas] izmaksās par kilometru. Šī gada budžetā tas mums jau radīja papildus izmaksas 3 miljonu eiro apmērā. Tomēr nākamgad pieaugums būs vēl lielāks,» sacīja Humals.

Neraugoties uz izmaksu pieaugumu, mēra vietnieks sacīja, ka pilsēta joprojām ir gatava īstenot plānotās investīcijas, lai uzlabotu pilsētas infrastruktūru. Piemēram, ir nepieciešami līdzekļi, lai attīstītu ceļu tīklu, tostarp sadraudzības tiltu (Sõpruse sild), kā arī ir nepieciešama nauda to uzturēšanai.

Pēc pilsētas mēra vietnieka teiktā, tas ir diezgan liels izaicinājums, it augstas inflācijas apstākļos, kad būvniecība kļūst dārgāka, līdz ar to grūtāk īstenojama.

«Ja naudas dēļ mums būs jāturpina kavēt, tas [process] aizņems daudz ilgāku laiku, nekā mēs vēlētos.»

Tādējādi Tartu pilsētas atbalstam būs nepieciešams aizņemties 12 miljonus eiro, lai gan aizņēmuma summa gada ietvaros var palielināties.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas