Tērpies drēbēs ar svastiku, vīrietis sarīko traģisku apšaudi Krievijas skolā

Traģiska pirmdiena, 26.septembris, izvērtās Krievijā – Udmurtijas galvaspilsētā Iževskā 34 gadus vecais Artjoms Kazancevs atklājis uguni skolā, nogalinot 17, bet ievainojot vairāk nekā 20 cilvēkus. Vairums bojāgājušo un ievainoto ir bērni.

Pirmās ziņas par apšaudi parādījušās desmitos no rīta pēc vietējā laika un jau pēc pusstundas kļuva zināms par pirmajiem upuriem. Skolēni mēģinājuši iebarikādēties kabinetos, pašiem slēpjoties zem galdiem, vēsta RTVI.

Lai skolēni nekristu panikā, kāda otrās klases audzinātāja bērniem pateikusi, ka tā ir mācību trauksme un turpinājusi mācību stundu, fonā skanot šāvieniem.

Šāvējs nošāvis divus skolas apsargus un vēlāk ieskrējis klasē un sācis šaut uz skolēniem. Kāds no sašautajiem vecāko klašu skolēniem skrējis pie direktora ar mudinājumu sākt skolēnu evakuāciju, pats tajā arī piedaloties. Bojā gājušo vidū ir apsargi, skolotāji un skolēni.

Šāvējs dzīvojis divu minūšu gājiena attālumā no skolas – videokameru ierakstos redzams, ka vīrietis pirms nozieguma izdarīšanas pētījis apkārtni, vairākkārt gājis prom un atgriezies. Viņam mugurā bijusi melna jaka ar sarkanu svastiku un piederējuši vairāki ieroči. Šāvējs bijis psihoneiroloģiskās slimnīcas uzskaitē, viņam bijusi šizofrēnija, norāda Krievijas varas iestādes. Kazancevs iedvesmojies no vairākām citām apšaudēm, kas iepriekš notikušas skolā, tostarp apšaudes ASV, Kolorādo, 1999.gadā, kad divi skolēni nošāvuši 13 cilvēkus, ievainojuši 23, bet pēc tam nošāvušies paši.

Pēc jaunākajām ziņām, apšaudes rezultātā miruši 17 cilvēki, 11 no tiem bērni, galvenokārt mazāko klašu skolēni. No 23 ievainotajiem 20 ir bērni ar vidēji smagiem un smagiem ievainojumiem.

Uz Iževsku steidzami izlidojis helikopters ar mediķiem un psihologiem, lai cietušos nogādātu Maskavā.

Krievijas Valsts prezidenta Vladimira Putina runas vīrs Dmitrijs Peskovs notikušo nodēvējis par teroraktu, bet šāvēju par neonacistu.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas