Tiesai nodod lietu par bezdarbību saistībā ar uzbrukumu jaunietim ar Ukrainas karogu

Prokuratūra nosūtījusi Rīgas rajona tiesai krimināllietu pret bijušo policisti, kura ir apsūdzēta par viņas bezdarbību saistībā ar uzbrukumu jaunietim ar Ukrainas karogu.

Apsūdzētā – būdama Valsts policijas amatpersona, kuras amata pienākumos ietilpa atklāt un izmeklēt noziedzīgus nodarījumus – 2022.gada 20.maijā neziņoja par uzbrukumu kādam jaunietim, kuram ap pleciem bija aplikts Ukrainas karogs, jo uzbrucējs bija viņas dzīvesbiedrs. Tāpat viņa vēlāk neatklāja policistiem likumpārkāpumu izdarījušās personas atrašanās vietu un sniedza apzināti nepatiesu informāciju likumsargiem, kuri bija ieradušies aizturēt uzbrucēju.

Apsūdzības vērtējumā, sieviete, būdama valsts amatpersona, ar savu bezdarbību diskreditēja policiju kā valsts pārvaldes institūciju, grāva policijas kā iestādes reputāciju un prestižu. Viņas bezdarbība pastāvošajos ģeopolitiskajos apstākļos radīja personām, kuras par šo notikumu uzzināja masu saziņas līdzekļos, priekšstatu ne tikai par policijas amatpersonas, bet arī par Valsts policijas kā iestādes neprofesionalitāti, lojalitāti un nespēju reaģēt uz apdraudējumu.

Tāpat ar savu rīcību apsūdzētā apdraudēja iepriekš uzsākta kriminālprocesa atklāšanu un izmeklēšanu, radot iespēju likumpārkāpumu izdarījušai personai slēpties pašai un slēpt pierādījumus, norāda apsūdzība.

Apsūdzētā ar Valsts policijas priekšnieka 2022.gada 14.jūlija lēmumu ir atvaļināta no dienesta Iekšlietu ministrijĀ.

Jau ziņots, ka patlaban tiesā atrodas lieta, kurā minētās policistes dzīvesbiedrs Valērijs Lazarevs tiek apsūdzēts par uzbrukumu jaunietim ar Ukrainas karogu.

20.maijā no Brīvības pieminekļa līdz Uzvaras parkam Pārdaugavā notika gājiens Par atbrīvošanos no padomju mantojuma. Pēc gājiena netālu no pasākuma vietas, Eduarda Smiļģa ielā, kāds automašīnas BMW vadītājs izkāpa no sava transportlīdzekļa un nodarīja miesas bojājumus 2003.gadā dzimušam jaunietim, kuram ap pleciem bija aplikts Ukrainas karogs. Pēc notikušā BMW aizbrauca no notikuma vietas, bet tika noskaidrots, ka uzbrucējs ir 1984.gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā. Blakus uzbrucējam uzbrukuma brīdī automašīnā atradās minētā policijas darbiniece.

Automašīnu policija pēc tam atrada kādas privātmājas pagalmā, turklāt tai bija nomainītas valsts reģistrācijas numurzīmes, lai vainīgais slēptu savu atrašanās vietu. Pats uzbrucējs bija paslēpies savā dzīvesvietā bēniņos aiz skursteņa.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas