Tieslietu ministre uzdod “visaptveroši” izvērtēt cietumnieka izbēgšanu

Tieslietu ministrija ziņo, ka ministre Inese Lībiņa-Egnere (JV) tikās ar Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieku Dmitriju Kaļinu un Rīgas Centrālcietuma priekšnieku Raivi Runci un no viņiem saņēma apliecinājumu, ka bēgšanas gadījums no Rīgas Centrālcietuma ir “ārkārtas izņēmuma gadījums”.

Tāpēc sabiedrība varot justies droši. “Ir ierosināta pārbaude par notikušā apstākļiem, šobrīd tiek identificēti visi iespējamie riski, pilnībā izslēdzot šādas situācijas atkārtošanos,” teikts ministrijas izplatītajā relīzē.

Tieslietu ministre šodien ar rezolūciju ir uzdevusi izmeklēt ne vien notikušā gadījuma konkrētos apstākļus, bet veikt visaptverošu izvērtējumu ieslodzījuma vietu sistēmā, novērtējot procedūru, infrastruktūras un citu resursu atbilstību.

Uz BNN jautājumu – vai pēc “visaptveroši” izvērtētuma kāds no IeVP vadības vai cietuma darbiniekiem varētu tikt disciplināri vai kā citādi sodīts? – Tieslietu ministrijas mediju pārstāve skaidroja: ir zināms, ka

konkrētais bēgšanas mēģinājums nebija plānots

un netika realizēts ar ieslodzījuma vietas darbinieku atbalstu vai sadarbību. Tāpēc par atbildību varēs lemt tikai pēc pārbaužu pabeigšanas un iepazīšanās ar rezultātiem.

Pēc tikšanās Lībiņa-Egnere teica, ka atbildīgie dienesti viņai apliecinājuši:

trūkumi Centrālcietumā, ko izmantoja šai bēgšanai, ir pilnībā novērsti.

“Arī pārējās ieslodzījuma vietās visā Latvijā ir nodrošināta pilnīga kontrole. Saistībā ar notikušo Rīgas Centrālcietumā, tiek izvērtēta arī sistēma kopumā. Ieslodzījuma vietu infrastruktūra ne tikai morāli, bet arī drošības prasību ziņā ir novecojusi: tikai tagad sākam būvēt jaunu cietumu Liepājā un jaunu mācību centru Olainē, lai darbinieku tālākizglītība būtu mūsdienīga,” skaidro ministre.

“Būtiskākais, ko esmu uzsvērusi jau iepriekš un ko visiem būtu jāapzinās, ka

ieslodzījuma vietās trūkst darbinieku,

un pašlaik ir ap 400 vakanču. Mūsu valsts iekšējās drošības jautājums ir jaunu darbinieku piesaistīšana esošajos cietumos, un tas ir svarīgi, arī domājot par jauno Liepājas cietumu. Šobrīd ir jārisina algu jautājums jau nākamā gada budžeta prioritāšu kontekstā, lai nodrošinātu pietiekamu darbinieku skaitu un to profesionalitāti,” ministrijas izplatītajā preses paziņojumā pauž Lībiņa-Egnere. 

Par bēgšanas gadījumu svētdien, 23.jūlijā, no Rīgas Centrālcietuma ir ierosināts kriminālprocess. Tāpēc izmeklēšanas interesēs plašāka informācija par bēgšanas apstākļiem šobrīd netiek sniegta.

Lasiet arī: VIDEO | IeVP priekšnieks: Neizskatās, ka bēgšanā no Rīgas Centrālcietuma būtu palīdzējis kāds darbinieks

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas