Turcija no Zviedrijas sagaida visu terorismā apsūdzēto izdošanu

Personas, kas tiek saistīta ar kurdu ekstrēmistiem, izdošana ir labs sākums, bet Turcija no Stokholmas sagaida aktīvāku rīcību pirms pievienošanās NATO, raksta aģentūra Reuters.

Zviedrija 2.decembrī deportēja Turcijas pilsoni Mahmutu Tatu (Mahmut Tat), kas 2015.gadā pieprasīja patvērumu Zviedrijā pēc tam, kad Turcijā tika notiesāts uz sešiem gadiem un desmit mēnešiem ieslodzījumā. Apsūdzība tika celta par sadarbību ar kurdu ekstrēmistiem.

«Tas ir labs sākums, un parāda Zviedrijas labo gribu. Mēs ceram ka sekos arī citu noziedznieku izdošana,» Turcijas televīzijas kanālam TRT Haber sacīja Turcijas tieslietu ministrs Bekirs Bozdags (Bekir Bozdag). Viņš lika noprast, ka Turcija sagaida tālāku rīcību, pirms ratificēt Zviedrijas uzņemšanu NATO.

«Saskaņā ar trīspusējo memorandu ar Zviedriju un Somiju, tām jāatceļ Turcijai piemērotais ieroču embargo, jāmaina likumdošana par labu cīņai ar terorismu, un jāizdod Turcijai visas šeit terorismā apsūdzētās personas.

Prasības nevar tikt samazinātas tikai līdz noziedznieku izdošanai,» Bozdags piebilda.

Somija un Zviedrija maijā iesniedza pieteikumu dalībai NATO, tā atbildot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, bet saskārās ar Turcijas iebildumiem. Turcija apsūdzēja abas valstis teroristu uzņemšanā.

NATO lēmumi tiek pieņemti vienbalsīgi, kas nozīmē, ka visām 30 dalībvalstīm jāapstiprina jaunas valsts uzņemšana. Šobrīd pret Somijas un Zviedrijas uzņemšanu iebilst tikai Turcija.

Lasiet arī: ASV notur mērenu NATO attieksmi pret Krieviju

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas