Latvijas Aizsardzības ministrija informē, ka tuvākā mēneša laikā varētu pastiprināties Krievijas kodolšantāžas retorika.
Turpinoties Krievijas militārajām neveiksmēm tās nepamatoti sāktajā karā Ukrainā, publiskajā telpā arvien vairāk ir novērojama kodolšantāžas retorika. Tai skaitā nav izslēgts, ka notiks Krievijas stratēģisko kodolspēku militārās mācības Grom, kas tradicionāli norisinās oktobrī.
Kā aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) savā Twitter kontā norāda, kodolšantāža ir instruments, ar kuru Krievija cenšas risināt savas militārās neveiksmes un ietekmēt situāciju Ukrainas frontēs sējot paniku par iespējamu kodolieroču izmantošanu.
«Jāatgādina, ka Krievija šādu taktiku atkārtojusi jau gadiem ilgi.»
Krievija cenšas risināt savas militārās neveiksmes un ietekmēt situāciju Ukrainas frontēs sējot paniku par iespējamu kodolieroču izmantošanu. Jāatgādina, ka Krievija šādu taktiku atkārtojusi jau gadiem ilgi. Kopā ar sabiedrotajiem @NATO rūpīgi sekojam notikumu attīstībai. https://t.co/xxcSFS6IRu
— Artis Pabriks (@Pabriks) October 4, 2022
«Vienlaikus, kā vairākkārt ir uzsvēris NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg) un NATO dalībvalstu līderi, šī Krievijas bezatbildīgā retorika nekādi nemazinās rietumvalstu atbalstu Ukrainai cīņā par savu suverenitāti un teritoriālo nedalāmību,» uzsver Pabriks.
Latvijas Aizsardzības ministrija paredz, ka Krievijas īstenotā publiskā šantāža par kodolieroču aktivitātēm varētu pieaugt.
Šāda publiskā komunikācija no Krievijas puses jau iepriekš īstenota apzināti, lai sētu paniku gan Ukrainā, gan starptautiskajā sabiedrībā. Saskaņā ar Krievijas militāro doktrīnu, draudēšana ar kodolieročiem nav nekas jauns un Krievija dažādos līmeņos to ir atkārtojusi jau gadiem ilgi.