Tuvākajās dienās – atkusnis, nākamās nedēļas otrajā pusē kļūs aukstāks

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs vēsta, ka šīs nedēļas izskaņā un nākamās nedēļas sākumā valsts teritorijā sagaidāms nokrišņiem bagāts un brāzmains laiks. Turpinoties atkusnim, pastāv risks, ka ūdens līmenis upēs turpinās paaugstināties.

Nākamas nedēļas otrajā pusē nokrišņu daudzums samazināsies un laiks kļūs aukstāks.

Piektdien, 13.janvārī, būs lielākoties mākoņains laiks, no pēcpusdienas vietām Kurzemē skaidrosies. Ir gaidāmi nokrišņi, lielākoties lietus, taču valsts austrumos vietām būs novērojams arī slapjš sniegs un sniegs, līdz ar to atsevišķos posmos ceļi var būt slideni. Pūtīs mērens līdz mēreni stiprs dienvidu, dienvidrietumu vējš, kas naktī un no rīta brāzmās sasniegs 15–19 m/s. Naktī uz piektdienu gaisa temperatūra būs 0…+5 grādu (pēc Celsija skalas) robežās, vien pašos valsts austrumos būs zem 0 grādu atzīmes.

Šīs Brīvdienas Mums atnesīs lielākoties mākoņainu laiku.

Sestdien palaikam līs, vietām austrumu rajonos būs novērojams arī slapjš sniegs. Naktī uz sestdienu centrālajos un austrumu rajonos veidosies migla, kas vietām saglabāsies arī dienas laikā. Lielākoties gaidāms lēns līdz mērens dienvidu, dienvidrietumu vējš, kas piekrastē būs brāzmains.

Svētdienas rītā Latvijas teritoriju no rietumiem sāks šķērsot plaša nokrišņu zona, kas līdzi atnesīs ilgstošu lietu, bet valsts austrumos arī slapju sniegu. Dominēs mērens līdz mēreni stiprs dienvidrietumu vējš, kas naktī pakāpeniski iegriezīsies no dienvidiem, dienvidaustrumiem un dienas laikā teritorijas lielākajā daļā valsts brāzmās sasniegs 15–18 m/s. Nedēļas nogalē gaisa temperatūra naktī un dienā pieturēsies +1…+6 grādu robežās.

Nedēļas sākumā laika apstākļus turpinās noteikt ciklonu darbība. Mākoņains laiks saglabāsies, kā arī palaikam gaidāmi nokrišņi. Sākot ar otrdienu, gaisa temperatūrai naktīs noslīdot zem 0 grādu atzīmes, lietu sāks nomainīt slapjš sniegs un sniegs. Pirmdien Kurzemē un piekrastes rajonos saglabāsies brāzmains dienvidu, dienvidaustrumu vējš, kas otrdien pakāpeniski sāks pierimt. Gaisa temperatūra dienas laikā pieturēsies +1…+5 grādu robežās, taču naktīs sāks pazemināties zem 0 grādu atzīmes. Pēc šī brīža prognozēm, nedēļas otrajā pusē sāks ieplūst aukstāks gaiss, gaisa temperatūra turpinās pazemināties.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas