Tuvākajās dienās bieži gaidāmi nokrišņi un brāzmains vējš

Laikapstākļus tuvākajās dienās noteiks aktīva ciklonu darbība, mums skaidro Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Turpināsies rudenīgs laiks – daudzviet līs un ievērojami pastiprināsies vējš, brāzmās sasniedzot 15-19 m/s, bet vietām pat līdz 23-25 m/s.

Arī jaunnedēļ laika apstākļus turpinās noteikt cikloni – bieži līs, tomēr vēja brāzmas vairs nebūs tik spēcīgas. Naktīs atsevišķos rajonos gaidāmas salnas, kā arī dienās gaisa temperatūra vairs nepārsniegs +15 grādu atzīmi.

Piektdien laika apstākļi būs dinamiski. Minimālā gaisa temperatūra būs +2…+6 grādi (pēc Celsija), bet piekrastē būs par dažiem grādiem siltāk, tur +6…+10 grādi. Dienas vidū mums pietuvosies jauns aktīvs ciklons, līdz ar to Latviju no rietumiem sāks šķērsot nokrišņu zona, daudzviet atnesot lietu.

Vējš dienas vidū iegriezīsies no dienvidrietumiem, dienvidiem, un centrālajos un rietumu rajonos pastiprināsies līdz mēreni stipram, brāzmās sasniedzot 15–17 m/s, bet jūras piekrastē līdz 20–22 m/s.

Sestdien laika apstākļus turpinās ietekmēt ciklona dienvidu mala, saglabāsies lielākoties mākoņains laiks. Teritorijas lielākajā daļā līs, vietām līs ilgstoši un stipri. Pūtīs lēns līdz mērens, piekrastē līdz mēreni stiprs dienvidu, dienvidrietumu vējš, kas no nakts pirmās puses pakāpeniski sāks iegriezties no rietumiem, ziemeļrietumiem, brāzmās sasniedzot 17–22 m/s, bet piekrastē līdz pat 25–27 m/s. Kā dienas, tā arī nakts stundās gaisa temperatūra pieturēsies +7…+12 grādu robežās.

Svētdiena aizritēs ar nedaudz mierīgākiem laika apstākļiem.

Līs daudzviet, tomēr nokrišņu intensitāte mazināsies. Pūtīs lēns līdz mērens rietumu, ziemeļrietumu vējš, brāzmās sasniedzot 15–19 m/s, bet nakts pirmajā pusē piekrastes rajonos tas sasniegs 20–22 m/s. Gaisa temperatūra turpinās pazemināties, un vietām diennakts tumšajās stundās termometra stabiņš noslīdēs līdz +2 grādu atzīmei, zāles virskārtā iespējama salna. Dienā gaiss neiesils vairāk par +6…+10 grādiem.

Šī brīža prognozes liecina, ka arī jaunnedēļ gaidāmi mainīgi laikapstākļi, ko ietekmēs ciklonu darbība. Teritorijas lielākajā daļā palaikam līs, tomēr brāzmainais vējš gaidāms galvenokārt piekrastes rajonos. Naktīs gaisa temperatūra saglabāsies līdzīga kā iepriekš +5…+10 grādu robežās, valsts austrumos līdz +1…+5 grādiem, iespējama arī salna, dienās gaisa temperatūra vairs nepārsniegs +15 grādu atzīmi.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas