Tuvākajās dienās gaidāms sals, darba nedēļa sāksies ar atkusni

Kaut jaunais 2023.gads iesākās ar rekordsiltu laiku, šī darba nedēļas vidū Latviju no rietumiem sasniedza ciklons, kas atnesa sniegu, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Naktī uz piektdienu virs Latvijas pastiprinājās augsta spiediena apgabala ietekme un ar ziemeļaustrumu, austrumu vējiem ieplūda aukstākas gaisa masas. Bet jau pirmdien laikapstākļus sāks noteikt ciklona darbība, līdz ar to

aukstāku un sausāku laiku nomainīs silts un ar nokrišņiem bagāts laiks.

Piektdien virs Latvijas pastiprinās augsta spiediena apgabala ietekme, dienas gaitā mākoņu daudzums pakāpeniski palielināsies. Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļaustrumu, austrumu vējš, Kurzemes ziemeļu rajonos brāzmās sasniedzot 15-17 m/s. Diennakts gaišajās stundās termometra stabiņš pakāpsies tikai līdz -9…-14 grādi (pēc Celsija skalas), Kurzemes ziemeļu rajonos līdz -6…-8 grādi.

Brīvdienās saglabāsies auksts un sauss laiks. Pūtīs mērens, piekrastē brāzmains austrumu puses vējš, kas svētdien iegriezīsies no dienvidu puses. Nakts stundās sals saglabāsies – gan sestdien, gan svētdien teritorijas lielākajā daļā minimālā gaisa temperatūra būs -14…-20 grādu robežās, bet dienās tā nebūs siltāka par -7…-13 grādiem, vien piekrastes rajonos būs par kādu grādu siltāks.

Kaut gan naktī uz pirmdienu laikapstākļus vēl noteiks anticiklons, no rīta jau pastiprināsies ciklona austrumu malas ietekme, kā rezultātā debesīs palielināsies mākoņu daudzums un gaidāmi arī nokrišņi. Laiks pakāpeniski kļūs siltāks, sniegs pāries slapjā sniegā un lietū, un, pēc pašreizējām prognozēm, nedēļas vidū gaisa temperatūra var sasniegt +2…+5 grādus.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas