TV Doždj aicinājusi palīdzēt okupantu armijai

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ivars Āboliņš ziņo, ka šī iestāde ierosinājusi vēl vienu administratīvā pārkāpuma lietu pret Krievijas neatkarīgo TV programmu Doždj (Дождь/TV Rain). Šī raidorganizācija, kas darbojas ar ar Latvijas licenci, izplatījusi aicinājumu palīdzēt Krievijas.

Lieta ierosināta pēc ceturtdien, 1.decembrī, raidījumā Zģes i seičas (Здесь и сейчас/Te un Tagad) izskanējušā aicinājuma sniegt informāciju par mobilizēto Krievijas armijas karavīru dienestu frontē. Raidījuma vadītājs izteica cerību, ka telekanālam izdevies vairākiem karavīriem palīdzēt, piemēram, ar «ekipējumu vai elementārām ērtībām frontē».

Āboliņš norādīja, ka tas ir Latvijas drošības jautājums, kas tiks risināts likumā noteiktajā kārtībā.

Tādējādi šis var kļūt par trešo būtisko Doždj pārkāpumu pēdējo mēnešu laikā.

NEPLP priekšsēdētājs uzsver, ka par trīs būtisku pārkāpumu izdarīšanu NEPLP ir tiesīga anulēt kanāla apraides atļauju.

Doždj galvenais redaktors Tihons Dzjadko vietnē Twitter gan skaidro, ka televīzijas kanāls nenodarbojas ar palīdzību Krievijas armijai un raidījuma vadītāja neveikli izteicies un ticis pārprasts. Aicinājums bijis domāts, lai vāktu informāciju par Krievijas valsts varas un armijas noziegumiem, nevis sniegtu palīdzību pašai armijai. Ņemot vērā, ka skatītāji pārpratuši šo frāzi, Dzjadko sola to dzēst no raidījuma atkārtojumiem.

Žurnāliste Jekaterina Kotrikadze piektdien raidījumā Zģes i seičas pavēstīja, ka Doždj nolēmis pārtraukt sadarbību ar Alekseju Korosteļevu, kurš ceturtdien vadīja raidījumu un izteicās par atbalsta sniegšanu Krievijas armijai.

Piektdien, 2.decembrī, NEPLP piemēroja Doždj 10 000 eiro sodu par okupētās Krimas iezīmēšanu Krievijas sastāvā un Krievijas armijas nosaukšanu par «mūsu armiju». Šis gadījums bija otrais būtiskais pārkāpums pēdējo mēnešu laikā.

Lasiet arī: NEPLP piemēro Doždj 10 000 eiro sodu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas