Ugunsgrēkā cietušais kravas kuģis pagaidām atradīsies ārpus ostas

Līdz ugunsgrēkā cietušā kravas kuģa “Escape” situācijas novērtēšanai tas atradīsies ārpus ostas, informē Jūras spēku sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Veita.

Velkoņi Stella un Orion bija sākuši cietušo kuģi vilkt tauvā uz Rīgas ostu. Kuģus pavadīja arī krasta apsardzes kuģis Saule.

Kuģiem pretim devies arī Jūras spēku štāba un apgādes kuģis Varonis un patruļkuģis Rēzekne, kas ugunsgrēkā cietušo kuģi pavadīs līdz Rīgai.

Kuģa īpašnieki ir nosūtījuši uz Latviju tehniskās glābšanas speciālistu komandu kuģa apsekošanai. Pēc apsekošanas kuģa īpašnieki pieņems lēmumu par kuģa tālāko likteni.

Ārēji uz Escape degšana, dūmošana nav konstatēta.

Jau ziņots, ka aizvadītajā naktī plkst.2.42 Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga) saņēma informāciju no kravas kuģa Escape, ka uz tā izcēlies ugunsgrēks, ko nav izdevies nodzēst ar autonomās ugunsdzēsības sistēmu. Ugunsgrēks sākās motortelpā un izplatījās pa kuģa virsbūvi.

Plkst.2.57 kuģa Escape apkalpe pameta to glābšanas laivā. Savukārt centrs deva uzdevumu blakus esošajam kravas kuģim veikt apkalpes glābšanu. Visi 15 kuģa Escape apkalpes locekļi tika uzņemti uz kuģa Kairit klāja, kas viņus nogādāja Rīgas ostā.

Patlaban kuģis Escape atrodas starp Mērsragu un Roju apmēram deviņus kilometrus no krasta.

Escape kuģo zem Nīderlandes karoga, un uz tā konteineros ir bīstama krava – polimēri un krāsu materiāli. Patlaban nav ziņu, ka konteineri būtu deguši. 

Kuģis bija ceļā no Klaipēdas uz Rīgu.

 

 

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas