Vāc ziedojumus Kahovkas HES sprādziena radītajos plūdos cietušajiem, viņu evakuācijai un izmitināšanai

Ņemot vērā, ka sprādzienā Ukrainā, Hersonas apgabalā esošā Kahovkas hidroelektrostacija (HES) ir daļēji iznīcināta, biedrība Tavi draugi sākusi ziedojumu vākšanu plūdos cietušajiem, informē biedrības Tavi draugi pārstāve Beāte Bēvalde.

Plūdi pašlaik pārņēmuši milzīgu teritoriju Hersonas apgabalā, kur notiek cilvēku evakuācija ar vilcieniem, autobusiem un mašīnām.

Biedrība “Tavi draugi” no sadarbības partneriem Ukrainā ir saņēmusi sarakstu ar steidzami nepieciešamo cietušajiem un aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju palīdzēt, ziedojot gultas veļu, dvieļus, spilvenus un segas, mitrās un sausās salvetes, ziepes, šampūnu, dušas želeju, zobu pastu un zobu birstes, autiņbiksītes gan pieaugušiem, gan bērniem, mazgāšanas līdzekļus, konservus vai ātri pagatavojamu pārtiku ar ilgstošu derīgumu termiņu, elektriskās tējkannas, mikroviļņu krāsnis un ledusskapjus.

Ziedojumus iespējams nodot biedrības Tavi draugi angārā Rīgā, Ventspils ielā 50, no pirmdienas līdz sestdienai no plkst.10 līdz 18.

Kā ziņots, atbilstoši Ukrainas izlūkdienesta datiem krievu okupanti otrdien plkst.2.50 uzspridzināja Kahovkas HES dambi.

Pēc provizoriskas informācijas Kahovkas HES dambja spridzināšanu veica Krievijas armijas 205.motorizēto strēlnieku brigāde.

Plūdu dēļ, kas izraisījušies pēc Kahovkas HES aizsprosta uzspridzināšanas, no Ukrainas kontrolētās Hersonas apgabala daļas jau evakuēti aptuveni 1300 cilvēku, pavēstīja Ukrainas Valsts Ārkārtas situāciju dienests.

Lasiet arī:Sārts: Kahovkas HES aizsprosta uzspridzināšana vairāk ietekmēs Krievijas kontrolēto krastu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas