Vairāk kā 10 000 rīdzinieku jau pieteikušies apkures izdevumu kompensācijai

Rīgas pašvaldība novembrī sāka pieņemt pieteikumus arī par elektroenerģijas izmantošanu apkurē. No oktobra varēja pieteikties apkures izdevumu daļējai kompensēšanai ģimenēm, kas apkurei izmanto malku, koksnes granulas vai briketes.  

Līdz šim atbalsta saņemšanai ir pieteicies 10 231 rīdzinieks. Izmantojot e-pakalpojumu portālu, pieteikumus iesniedza 70% jeb 7 144 rīdzinieki. Vēlmi noformēt pieteikumu klātienē Apkaimju iedzīvotāju centrā pauda 30% jeb 3 087 iedzīvotāji.

Visvairāk jeb 90% pieteikumu bija par malkas izmantošanu apkurē.

Koka granulu un brikešu izdevumu kompensēšanai saņemti 8% pieteikumu, bet kompensācijai par elektroenerģijas izmantošanu apkurē – 2% pieteikumu.

Pieteikumus atbalstam pašvaldībā joprojām var iesniegt elektroniski portālā epakalpojumi.lv vai klātienē jebkurā no Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centra klientu apkalpošanas vietām (pēc iepriekšēja pieraksta pa tālruni 80000800): Brīvības ielā 49/53; Eduarda Smiļģa ielā 46; Daugavpils ielā 31; Ieriķu ielā 43A; Gobas ielā 6A. Tāpat iesniegumus klātienē pieņem arī SIA Rīgas namu pārvaldnieks telpās Tilta ielā 11 k-1. Pieteikties atbalstam var mājokļa īpašnieks, kopīpašnieks, tiesiskais valdītājs vai īrnieks ne biežāk kā reizi mēnesī.

Pieteikumam nepieciešamā informācija: vārds, uzvārds; personas kods; kontaktinformācija un kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas konta numurs, kurā ieskaitāms atbalsts mājsaimniecībai; papildus jāpievieno mājokļa īpašuma vai lietošanas tiesības apliecinošs dokuments, ja attiecīgās informācijas nav Zemesgrāmatā, un maksājumu apliecinoši dokumenti (rēķins, maksājuma uzdevums), kā arī elektrības rēķins.

Pieteikuma iesniedzējam ir jāapliecina, ka mājoklī ir attiecīgais apkures veids, kā arī tas, ka citi ģimenes locekļi nav iesnieguši iesniegumu atbalsta saņemšanai par iesniegumā minēto mājokli.

Piesakoties atbalstam klātienē, iesniegums iepriekš nav jāsagatavo, tas tiks noformēts uz vietas.

Lēmums par atbalsta piešķiršanu tiks pieņemts 30 darbdienu laikā no pieteikuma saņemšanas brīža. Labvēlīga lēmuma gadījumā atbalsts tiks ieskaitīts iesniegumā norādītajā maksājumu kontā. Ģimenēm, kas apkurē izmanto gāzi vai centralizēto apkuri, valsts atbalsts tiks piemērots automātiski saņemtajos rēķinos un nekur nav jāpiesakās.

Aktuālā informācija par atbalsta piešķiršanas kārtību ir pieejama portālā www.riga.lv sadaļā Atbalsts apkures sezonā, kā arī zvanot uz Rīgas pašvaldības bezmaksas informatīvo tālruni 80000800 darba dienās no pulksten 8.00 līdz 18.00.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas