Valdībā JV varētu tikt septiņi amati, bet AS un NA pa četriem

Valdības un Saeimas priekšsēdētāja amatu sadalījumā starp topošajiem koalīcijas partneriem netiek izslēgta iespēja, ka Jaunā vienotība (JV) varētu ieņemtu septiņus amatus, Apvienotais saraksts (AS) varētu ieņemt četrus amatus valdībā papildus jau «saņemtajam» Saeimas priekšsēdētāja amatam, bet Nacionālā apvienība (NA) četrus amatus, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Oficiāli gan vēl nav paziņots, kāds varētu būt atbildības jomu sadalījums.

Kopā šajā gadījumā runa ir par 16 amatiem, kurus veido Ministru prezidenta, Saeimas priekšsēdētāja un valdības ministru amati.

Ceturtdien, 3.novembrī, plkst. 14.00 topošās koalīcijas partneri JV, AS un NA parakstīs sadarbības memorandu, pēc trīs politisko spēku sarunām pavēstīja JV līderis, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Pēc memoranda parakstīšanas būšot skaidrs arī topošās koalīcijas partiju atbildības sadalījums, norādīja Kariņš.

Uzreiz pēc tam partijas sākšot darbu pie valdības deklarācijas.

Sadarbības memorands projekts paredz politisko spēku gatavību uzņemties atbildību par valsts attīstību un tautas labklājību un vienošanos par valdības izveidošanas pamatprincipiem un kopīgi izvirzītajiem mērķiem – valsts drošības stiprināšanu, ekonomikas izaugsmi un sociāli taisnīgas, iekļaujošas sabiedrības attīstību.

Lasiet arī: Staķis neredz pamatu atvērt plašas sarunas par izmaiņām Rīgas valdošajā koalīcijā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas