Valsts augstākās amatpersonas vienisprātis par nepieciešamību turpināt atbalstu Ukrainai

Valsts augstākās amatpersonas ir vienisprātis par nepieciešamību turpināt politisko, militāro, ekonomisko un finansiālo atbalstu Ukrainai, ziņo Valsts prezidenta padomnieks Mārtiņš Drēģeris.

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs piektdien Jūrmalas rezidencē tikās ar Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu (ZZS), Ministru prezidenti Eviku Siliņu (JV), ārlietu ministri Baibu Braži (JV) un Saeimas Ārlietu komisijas jauno priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (NA), lai pārrunātu aktuālos ārpolitikas jautājumus.

Ārpolitikas īstenošanā iesaistītās Latvijas valsts augstākās amatpersonas pārrunāja aizvadīto samitu par mieru Ukrainā, kas notika Šveicē, gatavošanos NATO samitam Vašingtonā jūlijā un aktuālos Eiropas Savienības darba kārtības jautājumos. Amatpersonas bija vienisprātis par par Latvijas prioritātēm gaidāmajā NATO samitā Vašingtonā.

Ārpolitikas īstenošanā iesaistīto Latvijas valsts augstāko amatpersonu jeb tā sauktā “Lielā ārpolitikas piecinieka” tikšanās ir tradicionāla Valsts prezidenta rīkota koordinācijas sanāksme vienotas un koordinētas ārpolitikas nodrošināšanai.

Lasiet arī: Politoloģe: Siliņa koalīcijai varētu censties piesaistīt “Apvienoto sarakstu”

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

 
 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas