VDD nav konstatējis Krievijas mēģinājumus prettiesiski iejaukties EP vēlēšanu norisē Latvijā

Valsts drošības dienests (VDD) nav konstatējis agresorvalsts Krievijas vai citu valstu tiešus mēģinājumus prettiesiski iejaukties Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu norisē un ietekmēt to rezultātus Latvijā, ziņo dienestā.

VDD vērtējumā, vēlēšanas Latvijā ir aizvadītas mierīgi. VDD nav konstatējis mēģinājumus prettiesiski ietekmēt vēlēšanu rezultātus Latvijā.

Līdz šim VDD kopumā ir konstatējis 39 tā dēvētos signālus par iespējamiem pārkāpumiem saistībā ar vēlēšanām Latvijā. Patlaban VDD nav ieguvis informāciju par vēlētāju brīvas izvēles iespējamu ietekmēšanu, tajā skaitā iespējamiem balsu pirkšanas gadījumiem.

Tāpat kā iepriekšējās EP vēlēšanās 2019.gadā, arī šajās vēlēšanās VDD galvenokārt konstatēja nebūtiskus noteiktās vēlēšanu kārtības pārkāpumus. 2024.gada EP vēlēšanās VDD identificēja kopumā 28 šādus gadījumus. Par atsevišķiem gadījumiem VDD turpina pārbaudi.

VDD līdz šim nav uzsācis kriminālprocesus par iespējamām prettiesiskām darbībām saistībā ar Eiropas Parlamenta vēlēšanām Latvijā. 

EP vēlēšanu drošības uzraudzībā VDD cieši sadarbojās ar Valsts policiju, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, Centrālo vēlēšanu komisiju un citām institūcijām. Darba gaitā VDD konstatēja arī sešus signālus, kuru pārbaude ir citu institūciju kompetencē.

Iegūto informāciju par iespējamajiem pārkāpumiem dienests nodeva par to izvērtēšanu atbildīgajām institūcijām. VDD pateicas iedzīvotājiem, kuri dienestam snieguši informāciju par iespējamiem pārkāpumiem EP vēlēšanu laikā.

Lasiet arī: Zināmi oficiālie Eiropas Parlamenta vēlēšanās rezultāti

 Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas