Vētra Eliots ASV laupījusi vairāk nekā 50 cilvēku dzīvības

Ziemas vētra Eliots ar stipru snigšanu un zemām gaisa temperatūrām pēdējās dienās ir prasījusi vairāk nekā 50 cilvēku dzīvības ASV – tā otrdien, 27.decembrī, ziņoja šīs valsts ārkārtas situāciju dienesti.

Vismaz 31 cilvēks ir gājis bojā Ņujorkas štata Ēri apgabalā, «un mēs gaidām, ka būs vairāk», paziņoja apgabala amatpersona. Domājams, ka tiks atrasti vēl citi upuri, kurus apracis sniegs. Bufalo pilsēta, kas atrodas Ēri apgabalā, vēl arvien bija neizbraucama. Policija draudēja vērsties pret autovadītājiem, kas neievēros braukšanas aizliegumu.

Daudzi no mirušajiem tika atrasti savos automobiļos.

Raidsabiedrība ABC ziņoja, ka ziemas vētra Eliots prasījusi vismaz 55 cilvēku dzīvības, bet telekanāls CNBC ziņoja pat par 64 bojāgājušajiem. Tā atnesa metru dziļu sniegu, gaisa temperatūru zem mīnus 10 grādiem pēc Celsija un stipru vēju. Vissmagāk skarts ir Lielo ezeru rajons pie Kanādas robežas, kur simtiem tūkstošu mājsaimniecību palika bez elektrības.

Ņujorkas štata gubernatore Ketija Hokula, kas pagājušajā nedēļā izsludināja ārkārtas stāvokli, pateicās ASV prezidentam Džo Baidenam par piedāvājumu sniegt štatam federālo palīdzību.

Lasiet arī: Lai gan Floridas štatā plosās 4.kategorijas viesuļvētra, ASV politiķi nepārtruc vidustermiņa aģitācijas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas