Vidējā mēneša alga Igaunijā pieaugusi par astoņiem procentiem

Kā liecina Igaunijas Statistikas pārvaldes dati, šī gada trešajā ceturksnī Igaunijā vidējā ir sasniegusi 1 679 eiro, kas ir par 8,1% vairāk nekā pērnā gada attiecīgajā periodā, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Viszemākā vidējā bruto darba samaksa bija izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu sektorā – 1 089 eiro, savukārt augstākā vidējā darba samaksa bija informācijas un komunikācijas tehnoloģiju sektorā, tur 3 059 eiro.

Vidējā darba samaksa visvairāk pieauga valsts pārvaldē un aizsardzībā strādājošajiem – par 12,9%, kā arī apstrādes rūpniecībā strādājošajiem 12,2%, taču samazinājās mākslas, izklaides un atpūtas nozarēs (par 0,4%) un citās apkalpojošajās darbībās (par 1,3%).

Igaunijas reģionu dalījumā mēneša vidējā bruto darba samaksa bija visaugstākā Harju un Tartu apriņķī, attiecīgi 1 826 eiro un 1 651 eiro, savukārt viszemākā – Valgas un Hījumā apriņķī, kur tā bija 1 194 eiro un 1 097 eiro, liecina Igaunijas Statistikas pārvaldes dati. Savukārt gada griezumā lielākais algu pieaugums bija vērojams Igaunijas Ziemeļaustrumos – Īda-Viru apriņķī (17,2 %) un Pelvas apriņķī, Igaunijas austrumos (12,4 %).

Salīdzinājumā ar 2021. gada trešo ceturksni mēneša vidējā bruto darba samaksa visvairāk samazinājās Hījumā apriņķī – par 7,0%, kā arī samazinājās Valgas apriņķī – par 2,1 procentu.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas